Трагічна комедія або комічна трагедія містера Панча

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:36, 12 грудня 2018, створена Anne Vinci (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Трагічна комедія або комічна трагедія містера ПанчаБулька з коміксів для шаблону.png
англ. The Tragical Comedy or Comical Tragedy of Mr. Punch
Трагічна комедія або комічна трагедія містера Панча.jpg
Палітурка видання 2015 року
Загальне
Видавець Gollancz,
Vertigo,
Bloomsbury Publishing,
Urban Comics
Країна Велика Британія
Мова англійська
Формат графічний роман
Дата публікації 1994
Творча команда
Творці Ніл Гейман
Художник(и) Дейв Маккін
Колорист(и) Дейв Маккін
Технічне
К-сть сторінок 98
К-сть випусків 1
Переклад українською
Перекладач(і)  —

«Трагічна комедія або комічна трагедія містера Панча» (англ. The Tragical Comedy or Comical Tragedy of Mr. Punch), або просто «Містер Панч» (англ. Mr. Punch) — графічний роман Ніла Геймана та Дейва Маккіна 1994 року. Разом із коміксами «Рипучі футляри» та «Сигнал до шуму», входить до так званої Гейманової «трилогії про пам'ять». Серед найголовніших тем графічного роману — пам'ять та ненадійність людських спогадів загалом.

Сюжет[ред. | ред. код]

На перших сторінках коміксу, оповідач повідомляє читачеві: «Шлях пам'яті є ані прямим, ані надійним, тому ми здійснюємо нашу подорож на свій власний ризик. Набагато легше здійснювати короткі мандрівки в минуле, згадувати мініатюрами, створюючи короткі лялькові сцени у наших головах. Ось так це робиться».

Оповідач починає розповідати про свої дитячі спогади, які ілюструють найрізноманітніші епізоди його життя: світанкове ловіння риби на березі моря, життя в бабусі і дідуся, який з'їхав з глузду, згадки про двоюрідного дідуся-горбаня; зрадництво дорослих по відношенню до дітей; страх невідомого; небажана вагітність; насильство та навіть ймовірне вбивство.

У загальу послідовність спогадів вкраплено історії з вистави «Панч і Джуді», «Найстарішої, наймудрішої п'єси». Семирічний хлопець вперше наштовхнувся на Панча на морському березі, де рибалив разом із дідусем. Згодом він також познайомився з лялькарем вистави, якого називали «професором». Загалом, розповідь про Панча містить такі епізоди: Джуді дає своєму чоловіку понянчити немовля, але коли воно починає плакати, Панч викидає його зі сцени; Панч вбиває Джуді, а згодом і пристава, який прийшов його заарештувати; Панчу вдається перехитрити привида, крокодила та лікаря, а також обдурити ката, який потрапляє на шибеницю замість засудженого, і перемогти самого диявола.

Сприйняття[ред. | ред. код]

2005 року BBC Radio 3 випустило однойменну радіо-адаптацію «Трагічна комедія або комічна трагедія містера Панча». Американський інді-поп гурт Future Bible Heroes[en] записав трек під назвою «Mr. Punch», який увійшов до альбому-триб'юту творчості Ніла Геймана «Where's Neil When You Need Him?» [en] (2006).

Джерела[ред. | ред. код]

  • Hank Wagner, Christopher Golden, and Stephen R. Bissette. Prince of Stories: The Many Worlds of Neil Gaiman. — St. Martin's Press, 2008. — 560 с. — ISBN 978-0312373726.

Посилання[ред. | ред. код]