Трансмісія: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (Відкинуто редагування 94.179.217.89 (обговорення) до зробленого Yuriz)
Мітка: Відкіт
(Restored revision 38670751 by Юрко Градовський (talk) (TwinkleGlobal))
Мітки: Скасування Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію Розширене редагування з мобільного
 
(Не показані 6 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
{{без джерел}}
{{без джерел|дата=лютий 2021}}

[[Файл:Transmission2.jpg‎|right|250px]]
'''Трансмі́сія''' — сукупність агрегатів, призначених для передавання [[крутний момент|крутного моменту]] від [[двигун]]а до ведучих [[колесо|коліс]]. При цьому передаваний крутний момент змінюється за величиною і напрямом і розподіляється в певному співвідношенні між ведучими колесами. Крутний момент на ведучих колесах автомобіля залежить від передатного числа трансмісії, яке дорівнює відношенню кутової швидкості колінвала двигуна до кутової швидкості ведучих коліс. Передатне число трансмісії добирається залежно від призначення автомобіля його двигуна й потрібних динамічних властивостей.
'''Трансмі́сія''' — сукупність агрегатів, призначених для передавання [[крутний момент|крутного моменту]] від [[двигун]]а до ведучих [[колесо|коліс]]. При цьому передаваний крутний момент змінюється за величиною і напрямом та розподіляється в певному співвідношенні між ведучими колесами. Крутний момент на ведучих колесах автомобіля залежить від передатного числа трансмісії, яке дорівнює відношенню кутової швидкості колінвала двигуна до кутової швидкості ведучих коліс. Передатне число трансмісії добирається залежно від призначення автомобіля, його двигуна й потрібних динамічних властивостей.
Трансмісія автомобіля працює в умовах високих знакозмінних динамічних навантажень. Основні її робочі деталі багато часу перебувають під високими питомими навантаженнями і напруженням, тому конструкторам важко досягти потрібної надійності і довговічності в період експлуатації автомобілів.
Трансмісія автомобіля працює в умовах високих знакозмінних динамічних навантажень. Основні її робочі деталі довго перебувають під високими питомими навантаженнями і напруженням, тому конструкторам важко досягти потрібної надійності й довговічності в період експлуатації автомобілів.


== Складові трансмісії ==
== Складові трансмісії ==
Рядок 9: Рядок 9:
* [[карданна передача]]
* [[карданна передача]]
* роздаткова коробка
* роздаткова коробка
* [[головна передача]]
* [[Диференціал (механіка)|диференціал]]
* [[приводні вали коліс]](півосі)
* [[приводні вали коліс]](півосі)


Рядок 17: Рядок 17:
* [[Електрична передача|електричні]]
* [[Електрична передача|електричні]]
* [[комбіновані]]
* [[комбіновані]]

== Джерела ==
{{reflist}}


{{техніка-доробити}}
{{техніка-доробити}}

{{Бібліоінформація}}


[[Категорія:Будова автомобіля]]
[[Категорія:Будова автомобіля]]

Поточна версія на 21:43, 12 березня 2023

Трансмі́сія — сукупність агрегатів, призначених для передавання крутного моменту від двигуна до ведучих коліс. При цьому передаваний крутний момент змінюється за величиною і напрямом та розподіляється в певному співвідношенні між ведучими колесами. Крутний момент на ведучих колесах автомобіля залежить від передатного числа трансмісії, яке дорівнює відношенню кутової швидкості колінвала двигуна до кутової швидкості ведучих коліс. Передатне число трансмісії добирається залежно від призначення автомобіля, його двигуна й потрібних динамічних властивостей. Трансмісія автомобіля працює в умовах високих знакозмінних динамічних навантажень. Основні її робочі деталі довго перебувають під високими питомими навантаженнями і напруженням, тому конструкторам важко досягти потрібної надійності й довговічності в період експлуатації автомобілів.

Складові трансмісії[ред. | ред. код]

Трансмісії за способом передавання крутного момента[ред. | ред. код]