Трансплантологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 17:37, 28 липня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 0; позначено як недійсні: 1. #IABot (v2.0beta15))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Трансплантологія
Podolay transplantacia srdca 1968.jpg
Класифікація та зовнішні ресурси


Трансплантологія — галузь медичної науки, яка вивчає все, що пов'язано з пересадкою органів, тканин(трансплантацією) чи їх штучних замінників.

Соціальні аспекти

При трансплантації органів у людей, окрім медичного аспекту, існують не менш важливі аспекти: економічний та юридичний[1].

Сутність

Аспектам сумісності тканин і органів, їх підготування і підтримування до та після трансплантації виділено найважливіше місце. Тому трансплантологія спирається на імунологію.

В Україні

Історія

Вагомий внесок в прогрес світової трансплантології зробив український хірург Вороний Ю. Ю. — вперше у світі виконавши трансплантацію трупної нирки, що стало першою в історії спробою пересадки будь-якого цілого органу людині[2].

Законодавча регламентація

Основним юридичним документом в державі, який регламентує усі аспекти транплантології, є Закон України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині», №- 2427-VIII від 17.05.2018.

Примітки

  1. Трансплантологія в Україні: недоліки законодавства та рекомендації з його розвитку
  2. Edouard Matevossian, Hans Kern, Norbert Huser, Dietrich Doll and oth. (2009). У Transplant International — ISSN 0934-0874. European Society for Organ Transplantation. Surgeon Yurii Voronoy (1895–1961) – a pioneer in the history of clinical transplantation: in Memoriam at the 75th Anniversary of the First Human Kidney Transplantation (en). Department of Surgery, Klinikum Rechts der Isar, Technische Universität of Munich, Germany. с. 1132–1139. 

Джерела

Посилання