Відмінності між версіями «Трастевере»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (робот додав: de:Trastevere)
м
Рядок 3: Рядок 3:
[[Файл:Rome_rione_XIII_trastevere_logo.png|thumb|Герб району (Ріоне)]]
[[Файл:Rome_rione_XIII_trastevere_logo.png|thumb|Герб району (Ріоне)]]
[[Файл:Piazza_santa_maria_in_trastevere_nightlife.jpg|thumb|П'яцца Санта Марія ін Трастевере вночі]]
[[Файл:Piazza_santa_maria_in_trastevere_nightlife.jpg|thumb|П'яцца Санта Марія ін Трастевере вночі]]
'''Трастевере''' ({{lang-it|Trastevere}}, від {{lang-la|Trans Tiberim}} — «за Тибром») — район вузьких середньовічних вуличок на західному березі [[Тібр]]у в [[Рим]]і, на південь від [[Ватикан]]у і [[Борго]]. Займає східний схил пагорба [[Янікул]]. У глибоку давнину цим берегом Тібру володіли [[етруски]]; потім тут селилися іноземці, переважно сирійці і євреї. [[Октавіан Август]] виділив його в окремий район міста, а [[Авреліан (римський імператор)|Авреліан]] включив до складу нових міських стін. З історією цього району, та й Риму в цілому, можна ознайомитися в музеї Риму в Трастевере. З III століття тут існує базиліка [[Санта Марія ін Трастевере]], яка до цього дня займає центральне положення в районі. Церква [[Санта Чечілія ін Трастевере]] була побудована в V столітті, перебудована в XII в. і отримала свій нинішній фасад в 1725 р. Обидва храми багаті творами живопису та скульптури роботи П'єтро Кавалліні, [[Гвідо Рені]], Доменікіно та інших майстрів.
'''Трастевере''' ({{lang-it|Trastevere}}, від {{lang-la|Trans Tiberim}} — «за Тибром») — район вузьких середньовічних вуличок на західному березі [[Тібр]]у в [[Рим]]і, на південь від [[Ватикан]]у і [[Борґо]]. Займає східний схил пагорба [[Янікул]]. У глибоку давнину цим берегом Тібру володіли [[етруски]]; потім тут селилися іноземці, переважно сирійці і євреї. [[Октавіан Август]] виділив його в окремий район міста, а [[Авреліан (римський імператор)|Авреліан]] включив до складу нових міських стін. З історією цього району, та й Риму в цілому, можна ознайомитися в музеї Риму в Трастевере. З III століття тут існує базиліка [[Санта Марія ін Трастевере]], яка до цього дня займає центральне положення в районі. Церква [[Санта Чечілія ін Трастевере]] була побудована в V столітті, перебудована в XII в. і отримала свій нинішній фасад в 1725 р. Обидва храми багаті творами живопису та скульптури роботи П'єтро Кавалліні, [[Гвідо Рені]], Доменікіно та інших майстрів.


[[Категорія:Географія Рима]]
[[Категорія:Географія Рима]]

Версія за 15:49, 20 січня 2010

П'яцца Санта Марія ін Трастевере
Трастевере
Герб району (Ріоне)
П'яцца Санта Марія ін Трастевере вночі

Трастевере (італ. Trastevere, від лат. Trans Tiberim — «за Тибром») — район вузьких середньовічних вуличок на західному березі Тібру в Римі, на південь від Ватикану і Борґо. Займає східний схил пагорба Янікул. У глибоку давнину цим берегом Тібру володіли етруски; потім тут селилися іноземці, переважно сирійці і євреї. Октавіан Август виділив його в окремий район міста, а Авреліан включив до складу нових міських стін. З історією цього району, та й Риму в цілому, можна ознайомитися в музеї Риму в Трастевере. З III століття тут існує базиліка Санта Марія ін Трастевере, яка до цього дня займає центральне положення в районі. Церква Санта Чечілія ін Трастевере була побудована в V столітті, перебудована в XII в. і отримала свій нинішній фасад в 1725 р. Обидва храми багаті творами живопису та скульптури роботи П'єтро Кавалліні, Гвідо Рені, Доменікіно та інших майстрів.