Трешнєвка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:15, 4 березня 2020, створена Slovolyub (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Трамвайне депо на Трешнєвці

Тре́шнєвка (хорв. Trešnjevka) — район у столиці Хорватії місті Загребі, в якому розташований однойменний найбільший ринок у місті. Назва походить від слова «черешня» (хорв. trešnja).

Назва району «Трешнєвка» у вузькому сенсі охоплює вулицю Озальську (Ozaljska), де розташований парк «Стара Трешнєвка» (Stara Trešnjevka) та Трешнєвський ринок. У більш широкому значенні термін використовують для означення всієї частини міста на південь від залізниці, на захід від Савського шляху і на північ від самої Сави, з невизначеною західною межею.

Підрайонами Трешнєвки є Стара Трешнєвка, Любляниця, Волтино, Кнєжия, Хорвати, Стредняци, Ярун, Стаглище, Ґредніце, Врбани, Рудеш, Понграчево (Stara Trešnjevka, Ljubljanica, Voltino, Knežija, Horvati, Srednjaci, Jarun, Staglišće, Gredice, Vrbani, Rudeš, Pongračevo) тощо.

У церковно-адміністративному плані всю територію Трешнєвки охоплює Трешнєвcьке благочиння.

За старою управою Загреба, у Трешнєвці була своя громада (Općina Trešnjevka). Згідно з сучасним адмінустроєм міста, район поділяється на квартали «Трешнєвка-північ» (Trešnjevka-sjever) і «Трешнєвка-південь» (Trešnjevka-jug).