Тринадцята

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ремі Гедлі
Remy Hadley
House Doctor13.jpg
Олівія Вайлд у ролі Тринадцятої
Твір Доктор Хаус
Автор Девід Шор
Виконавець ролі Олівія Вайлд
Інформація
Ім'я, Прізвище Remy[d]  Hadley[d]
Прізвисько Тринадцята (англ. Number 13, Thirteen)
Стать Жінка
Вік 25
Рід занять лікар-терапевт
Громадянство Flag of the United States.svg США
Звання лікар у відділенні діагностичної медицини лікарні Принстон-Плейнсборо
Чоловік Ерік Форман
Число епізодів 49
Перша поява Те, що треба

Доктор Ремі Гедлі (англ. Remy Hadley) або Тринадцята — персонаж американського телесеріалу «Доктор Хаус» у виконанні Олівії Вайлд.

Життєпис

Матір Тринадцятої померла від хвороби Гантінгтона. Сама Тринадцята теж несе в собі гени цієї хвороби, хоча довго не наважувалася зробити потрібні тести.[1] Після восьми тижнів випробувального терміну, Тринадцята разом з Катнером і Таубом отримала місце у відділенні діагностичної медицини, яким керує Ґреґорі Хаус.[2] Хаус двічі звільняв її. Наприкінці епізоду «Ігри» («Games») Хаус звільняє її, оскільки в команду раптово повертається Форман. Проте Кадді вирішує, що Хаусу потрібна в команді одна жінка, тому вона змушує його знову найняти тринадцяту. Тим самим Хаус здійснює свій підступний план і повертає Тринадцату не руйнуючи команду. Отже, Тринадцята стала єдиною жінкою в команді Хауса, де тепер уже 4 лікарі, замість 3, як було спочатку задумано.

Вдруге звільнив її у п'ятій серії п'ятого сезону, за те що вона пропустила «диф. діагноз» із-за наркотиків. Але в кінці серії повернув їй місце.

У серії «97 секунд» («97 Seconds»), Тринадцята діагностувала у покаліченого і безпорадного пацієнта захворювання угріца, тип зараження черв'яками, і лікувала за допомогою івермектину. У результаті діагноз виявився вірним, як і ліки. Проте пацієнт був не в змозі приймати належні таблетки, але це змогла зробити його собака-поводир, що незабаром привело до смерті не тільки пацієнта, але і його собаки. Хауз дав зрозуміти Тринадцятій, що вона помилилася, не проконтролювавши прийом пацієнтом прописаних препаратів, але не став її звільняти, вважаючи, що вона більше не допустить такої помилки, хоча звичайно ж пам'ятатиме цю подію. Хаус вражений її творчим потенціалом в постановці діагнозів і в проведенні різних тестів (інколи прихованих) для виявлення нових симптомів (як приклад: стресові тести або обробка вітамінами).

У п'ятому сезоні серіалу у Тринадцятої зав'язується роман з Еріком Форманом, постійно викликаючи інтерес Хауса і команди, з огляду на її бісексуальність й етнічну приналежність Формана. Старт роману поклала серія клінічних випробувань нових ліків проти хвороби Хантінгтона, в якій Форман грав роль супервізора, і куди він запросив тринадцяту. Помітивши істотні поліпшення деяких пацієнтів і з'ясувавши, що Тринадцятій дається плацебо, Форман зважився на досить ризикований вчинок - підміну плацебо на справжні ліки. У результаті, коли обман розкрився, Хаус пригрозив звільнити одного з них, якщо вони не припинять зустрічатися.

Команда і Хаус часто називають парочку «Чотирнадцята» (англ. Fourteen), гра слів англійської мови, ім'я утворено із з'єднання прізвища Формана (англ. Foreman) і прізвиська Тринадцятої (англ. Thirteen).

На початку шостого сезону у зв'язку з тим, що Хаус перебував на лікуванні від наркозалежності, Еріка Формана призначили головою діагностичного відділення. З цього почався його розлад в особистому житті з Тринадцятою через виниклі розбіжності на роботі. Це призвело до того, що Форман звільнив її, щоб зберегти їх любовні стосунки. Тринадцяту це образило, і вона вирішила розлучитися з ним.

На початку 7 сезону партнер по команді Чейз пропонує Тринадцятій зустрічатись з ним. Хоча між ними і спостерігається певна іскра, дівчина відмовляє Роберту: вона обіймає хлопця і просто каже йому "дякую", після чого зникає на певний період. Як потім з'ясувалось, Тринадцята вбила свого брата, у якого була остання стадія Гентінгтона, і мусила 6 місяців сидіти у в'язниці.

Тринадцята і Хаус

Як можна припустити з її прізвиська, у грі Хауса на вибування вона була під номером 13. До теперішнього моменту вона не поспішала давати про себе яку-небудь інформацію, залишаючись скритною, завдяки чому змогла огорнути себе ореолом таємничості навіть перед Хаусом, який висував різні теорії і щоразу помилявся (як приклад: «дочка алкоголіка»). Коли Тринадцята з'явилася вперше, всі претенденти на потрапляння до основного складу розподілялися під номерами, проте вона вирішила дотримуватися свого номера і в міжособистісних стосунках.[3]

Хаус і його команда постійно жартують з приводу бісексуальності Тринадцятої, яку спочатку припустив Форман[4]. Сама Тринадцята не підтверджує, але й не заперечує це припущення. Правда залишається невідомоюю поки в одному з епізодів її коханка виявляється пацієнткою доктора Хауса.[5]

В останній серії 4-го сезону з'ясовується, що Тринадцята хвора на Хантінгтона, а значить, їй залишилось приблизно 10 років життя.

Факти

  • Бісексуалка
  • На бейджику, який носить на медичному халаті персонаж Олівії Вайлд, замість прізвища красується напис «Доктор 13».
  • У серії «Голова Хауса» доктор Кадді називає тринадцяту «доктор Гадлі», тепер вже офіційно підтверджуючи її ім'я — Ремі Гадлі [6]
  • До ролі в серіалі Олівія Вайлд (Тринадцята) грала в серіалі Самотні Серця (The OC). Її героїня, також як і Тринадцята, була бісексуалкою.

Примітки

  1. Епізод «Серце Вілсона».
  2. Епізод «Ігри».
  3. Епізод «Голова Хауса».
  4. Епізод «Ніколи не змінюється».
  5. Епізод «везуча Тринадцять».
  6. Архівована копія. Архів оригіналу за 13 березень 2016. Процитовано 31 березень 2010.