Відмінності між версіями «Туманність Пелікан»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 1: Рядок 1:
[[Image:Pelican_Nebula.jpg|left|frame|Фотознімок туманності Пелікан]]
[[Image:Pelican_Nebula.jpg|left|frame|Фотознімок туманності Пелікан]]
'''Туманність Пелікан''' - велика тумнність в сузір'ї Лебедя, поблизу зірки Денеб, відокремлена від свого більш яркого оточення (туманності Північна Америка) хмарою темного пилу. Туманність Пелікан добре вивчена, тому що ній спостерігаються надзвичайно активні процеси одночасного формування зірок та вивільнення хмар газу. Світло від молодих високоенергетичних зірок повільно нагріває холодний газ та поступово продвигає фронт іонізації назовні туманності, але все ще спостерігаються і особливо щільні струмені холодного газу. Через мільйони років ця туманність не зможе називатись Пеліканом, тому що співвідношення та розташування зірок та газу сформує зовсім іншу візуальну картину.
'''Туманність Пелікан''' - велика туманність в [[Сузір'я Лебедя|сузір'ї Лебедя]], поблизу [[зірка|зірки]] [[Денеб]], відокремлена від свого більш яркого оточення (туманності Північна Америка) хмарою темного пилу. Туманність Пелікан добре вивчена, тому що ній спостерігаються надзвичайно активні процеси одночасного формування зірок та вивільнення хмар газу. Світло від молодих високоенергетичних зірок повільно нагріває холодний газ та поступово продвигає фронт [[іонізація|іонізації]] назовні туманності, але все ще спостерігаються і особливо щільні струмені холодного газу. Через мільйони років ця туманність не зможе називатись Пеліканом, тому що співвідношення та розташування зірок та газу сформує зовсім іншу візуальну картину.
Видима яркість: 8.0
Видима яркість: 8.0
Розмір: 60' х 50'
Розмір: 60' х 50'
Розташування: R.A. 20h 51m, Dec. +44° 00
Розташування: R.A. 20h 51m, Dec. +44°00

Версія за 10:41, 15 травня 2005

Фотознімок туманності Пелікан

Туманність Пелікан - велика туманність в сузір'ї Лебедя, поблизу зірки Денеб, відокремлена від свого більш яркого оточення (туманності Північна Америка) хмарою темного пилу. Туманність Пелікан добре вивчена, тому що ній спостерігаються надзвичайно активні процеси одночасного формування зірок та вивільнення хмар газу. Світло від молодих високоенергетичних зірок повільно нагріває холодний газ та поступово продвигає фронт іонізації назовні туманності, але все ще спостерігаються і особливо щільні струмені холодного газу. Через мільйони років ця туманність не зможе називатись Пеліканом, тому що співвідношення та розташування зірок та газу сформує зовсім іншу візуальну картину. Видима яркість: 8.0 Розмір: 60' х 50' Розташування: R.A. 20h 51m, Dec. +44°00