Відмінності між версіями «Туя велетенська»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Рядок 29: Рядок 29:
 
| ipni = 60443333-2
 
| ipni = 60443333-2
 
}}
 
}}
'''Туя велетенська''' — вид хвойних дерев родини [[Кипарисові]] (Cupressaceae). Туя гігантська є найбільшим деревом в своєму роді, яке при хороших умовах зростання може досягати більше 50 м, при діаметрі стовбура 2,5 м. Має широкі пагони з яскраво-зеленими і жовтими кінчиками.
+
'''Туя велетенська''' — вид хвойних дерев родини [[Кипарисові]] (Cupressaceae). Туя гігантська є найбільшим деревом в своєму роді, яке при хороших умовах зростання може досягати більше 50 м, при діаметрі стовбура 2,5 м.
   
  +
== Опис ==
Теплолюбна рослина підмерзає в суворих зимових умовах, при дуже низьких температурах може всохнути. Доросле дерево відрізняється густою щільною кроною, його нижні гілки під власною вагою звисають до самої землі. Лускоподібна [[хвоя]] розташована хрестоподібно.
+
Теплолюбна рослина, підмерзає в суворих зимових умовах, при дуже низьких температурах може всохнути. Доросле дерево відрізняється густою щільною [[Крона дерева|кроною]], його нижні гілки під власною вагою звисають до самої землі. Лускоподібна [[хвоя]] розташована хрестоподібно.
  +
Має широкі пагони з яскраво-зеленими і жовтими кінчиками. В цілому, туя має пірамідальний вигляд.
   
  +
== Поширення ==
В цілому, туя має пірамідальний вигляд. Вона досить часто виростає по берегах водойм, річок і боліт, любить вологі місця.
+
Вона досить часто виростає по берегах водойм, річок і боліт, любить вологі місця.
  +
  +
== Використання ==
  +
З давніх часів у народній медицині використовують молоді пагони цієї рослини для лікування [[цистит]]у, захворюванні [[Печінка|печінки]] і при [[Жовчнокам'яна хвороба|жовчнокам'яній хворобі]]. Олія туї має широкий спектр застосування в лікувальних цілях, а так само для ароматизації освіжувачів повітря і дезодорантів. Крім того, такі дерева незамінні в ландшафтних дизайнах, при створенні алей, живих стін і огорож. Завдяки невибагливості і стійкості до міських умов, використовують тую і при озелененні міст.

Версія за 14:50, 9 травня 2014

Туя велетенська
Туя велетенська, Ванкувер
Туя велетенська, Ванкувер
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Насінні (Spermatophyta)
Клас: Хвойні (Coniferopsida)
Порядок: Хвойні (Coniferales)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Туя (Thuja)
Вид: Туя велетенська
Біноміальна назва
Thuja plicata
Donn ex D.Don
Мапа природного ареалу виду
Мапа природного ареалу виду
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Thuja plicata
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Thuja plicata
EOL logo.svg EOL: 1034889
IPNI: 60443333-2
ITIS logo.svg ITIS: 18044
IUCN logo.svg МСОП: 42263
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 3316

Туя велетенська — вид хвойних дерев родини Кипарисові (Cupressaceae). Туя гігантська є найбільшим деревом в своєму роді, яке при хороших умовах зростання може досягати більше 50 м, при діаметрі стовбура 2,5 м.

Опис

Теплолюбна рослина, підмерзає в суворих зимових умовах, при дуже низьких температурах може всохнути. Доросле дерево відрізняється густою щільною кроною, його нижні гілки під власною вагою звисають до самої землі. Лускоподібна хвоя розташована хрестоподібно. Має широкі пагони з яскраво-зеленими і жовтими кінчиками. В цілому, туя має пірамідальний вигляд.

Поширення

Вона досить часто виростає по берегах водойм, річок і боліт, любить вологі місця.

Використання

З давніх часів у народній медицині використовують молоді пагони цієї рослини для лікування циститу, захворюванні печінки і при жовчнокам'яній хворобі. Олія туї має широкий спектр застосування в лікувальних цілях, а так само для ароматизації освіжувачів повітря і дезодорантів. Крім того, такі дерева незамінні в ландшафтних дизайнах, при створенні алей, живих стін і огорож. Завдяки невибагливості і стійкості до міських умов, використовують тую і при озелененні міст.