Відмінності між версіями «Тілль Ліндеманн»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 9: Рядок 9:
   
 
== Особисте життя ==
 
== Особисте життя ==
Тілль Ліндеманн розлучений, має доньку. Варто зазначити, що друга донька його екс дружини є дитиною [[Ріхард Круспе|Ріхарда Круспе]].
+
Тілль Ліндеманн розлучений, має доньку. Варто зазначити, що друга донька його екс дружини є дитиною [[Ріхард Круспе-Бернштайн|Ріхарда Круспе]].
   
 
== Музичне становлення ==
 
== Музичне становлення ==

Версія за 10:30, 28 квітня 2010

Тілль Ліндеманн.

Тілль Ліндеманн (нім. Till Lindemann; *4 січня 1963, Ляйпціґ) — німецький музикант і поет, лідер, вокаліст та автор текстів гурту «Раммштайн» («Rammstein»), знімався в кіно, також автор збірки віршів "Ніж".

Дитинство та юність

Тілль (Дітріх) Ліндеманн виріс в містечку Вендіш-Рамбов, федеральна земля Мекленбург-Форпоммерн (колишня НДР). Його батько Вернер Ліндеманн був відомим автором дитячих книг в НДР. Проте, його відносини з батьком не були особливо добрими.

Працював теслярем. Як віцечемпіон Європи серед юніорів з плавання на дистанції понад 1500 метрів, був номінований на участь в літніх Олімпійських іграх 1980 року в Москві. Однак, брати участь в іграх йому заборонили. Приводом стало те, що він без дозволу залишив готель під час чемпіонату Європи з плавання в Римі.

Особисте життя

Тілль Ліндеманн розлучений, має доньку. Варто зазначити, що друга донька його екс дружини є дитиною Ріхарда Круспе.

Музичне становлення

Файл:Till 1998 São paulo.jpg
Тілль Ліндеманн на концерті «Rammstein» в Сан-Пауло, 1998

Музичну кар'єру Ліндеманн розпочав ще за часів НДР барабанщиком панк-гурту «First Arsch». З початку 1990-х тісно товаришував з електро-панк-музикантом Knarf Rellöm (Франк Мюллер). В місті Шверін Ліндеманн потоваришував із Ріхардом Круспе. Пізніше Круспе разом з Ліндеманном, Олівером Рідделем, Крістофом Шнайдером засновують гурт «Rammstein». Згодом до них приєднались гітарист Пауль Ландерс та клавішник Крістіан Лоренц.

Тілль Ліндеманн Нам здється, що наша назва хороша — Ramm (таран) і Stein (камінь) виражають рух, силу і твердість. ... Ми не хотіли робити пародію на американську музику чи щось схоже на панк... Спочатку ми хотіли просто грати важку, голосну музику, як «Metallica» , але ми не такі легковажні, як американські рокери, наш мілітарний стиль не придуманий, він самостійно розвивається.

Група здійснила своєрідний прорив у сучасній музиці — всі їх пісні написані і виконуються виключно німецькою мовою, яка у світі ніколи особливо пісенно-музичною не вважалась... хлопці зрозуміли, що тексти під їх музику ніяк не звучать англійською. Через це навіть виникли складності при підписанні першого контракту. Босси звукозаписувальної компанії відверто намагались нав`язати їм англійську. Здавалось би, прийнявши таке рішення, група одразу прирікала себе на замкнутість виключно на німецькомовній аудиторії, але вийшло зовсім по-іншому. Німецька швидко стала своєрідною візитною карткою групи, за що її одразу полюбили численні естети за межами Німеччини.

Звинувачення у симпатіях до фашизму посипались одразу після виходу дебютного альбому. Свою роль тут зіграло багато обставин — від манери виконання і поведінки на сцені до німецької мови і змісту текстів. Насправді, німецька у поєднанні з тоталітарним пафосом, сталевим р-р-р-р Тілля, культом мужності, гра на сцені сталевими м`язами створювали різкий контраст з жоноподібними, солодкоголосими виконавцями, які заповнили сцени у середині 90-х рр. Напружились стосунки з пресою, яка не бажала нічого чути про неонацистський рок і групу яка естетично ідеалізує фашизм, займається на сцені абсолютно невиправданою і беззмістовною похвальбою власною силою.

Від групи чекали виправдань, пояснень, але їх не було. Тілль: «Ми не хочемо виправдовуватись. Якщо людям здається, що ми їх провокуємо, — дуже добре, так і має бути. Якщо вони нас вважають романтиками, — нас, звичайно, це теж влаштовує. Якщо ж вони просто сміються над нами, вважаючи дебілами-нацистами — тоді взагалі повний порядок.»

Тілль: «Мої тексти виникають з почуттів і мрій, але все ж більше від болю, ніж за бажанням. Мені часто сняться жахи і я прокидаюсь весь в поту. Мої тексти - всього лише клапан для лави почуттів в моїй душі. Я затискаю себе вихованістю і зовнішньою ввічливістю, а насправді всіми нами керують інстинкти і почуття: голод, спрага, жах, ненависть, жадання влади, секс і т.д.»

Крістоф Шнайдер: «Я не хотів би опитнитись в шкірі Тілля. Його душу мучать сумніви і протиріччя. Він рівною мірою радикальний мораліст, навіть зануда і жорстоке, садистське чудовисько.»

З опису концерту: Співак Тілль Ліндеманн стоїть незворушно на краю сцени. Тут зненацька підстрибує Крістіан, з двометровою неоновою лампою в руці, підбігає до Тілля і з усієї сили розбиває її об м`язисте плече Тілля. Скло вдрузки розбивається, кров тече з маленьких ранок. Тілль залишається незворушним, але горлає не своїм голосом: «Keiner will mich!» (Ніхто мене не хоче!), «Heirate mich!» (Виходь за мене заміж!)

Письменницька творчість

З 1991 року Тілль Ліндеманн пише вірші. 2002 року побачила світ його перша збірка віршів під назвою «Messer» («Ніж»). До збірки ввійшли вірші написані протягом 1995-2002 років, незалежно від його діяльності в «Rammstein».

Фільмографія

  • 1999: Pola X
  • 2002: xXx - Triple X
  • 2003: Amundsen der Pinguin
  • 2004: Vinzent

Література

Посилання