Український журнал (1824—1825)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Украинскій журналъ)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.

«Український журнал» (рос. дореф. Украинскій журналъ) — літературно-художній, науковий і громадсько-політичний двотижневик, що видавався Харківським університетом.

Виходив 1824 — 1825 у Харкові як своєрідне продовження «Українського вісника»1816); редактор Олександр Склабовський. Вийшло 48 номерів; наклад 600 примірників.

[«Украинскій журналъ»] помилка: {{lang}}: невпізнаний код мови: ru-dor (допомога) містив серед іншого матеріали з української історії (про Богдана і Юрія Хмельницьких, Івана Скоропадського), етнографічні описи, описи українських міст (І. Вернета, О. Льовшина), статті про українську мову і народну творчість та їх значення для розвитку української літератури. Іван Кульжинський у статті «Некоторые замечания касательно истории и характера малороссийской поэзии» дав першу спробу аналізу української поезії з оглядом народнопоетичної творчості та писемної літератури від Г. Сковороди до І. Котляревського. Павло Білецький-Носенко підкреслював конечність публікацій періодичної преси українською мовою. [«Украинскій журналъ»] помилка: {{lang}}: невпізнаний код мови: ru-dor (допомога) інформував про стан освіти, культурні події, літературні новини і про громадське життя, зокрема на Слобожанщині. Журнал припинила університетська влада.

Джерела

Посилання