Українські залізниці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:24, 22 червня 2020, створена АтаБот (обговорення | внесок) (→‎Посилання: порожній lang-xx → ref-xx за допомогою AWB)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Украї́нські залізни́ці (УЗ) — термін, що вперше був затверджений у вересні 1992 рішенням Спільної групи Міжнародного союзу залізниць (МСЗ) та Організації співробітництва залізниць (ОСЗ) по класифікації і кодуванню.

Тоді ж терміни «Українські залізниці», «УЗ», «Ukrainski Zaliznytsi», «UZ» і числовий код для їх позначення «22» були документально закріплені в Пам'ятці ОСЗ/МСЗ № 920-2 «Єдине цифрове кодування залізниць». Пізніше дані терміни перейшли до Пам'ятки ОСЗ/МСЗ № 920-1.

Часто «Українські залізниці» хибно плутають з «Укрзалізницею», що є органом управління «Українськими залізницями».

В офіційному вживанні, особливо в рамках міжнародного співробітництва залізничних адміністрацій, термін «Українські залізниці» (УЗ) означає залізничний транспорт загального користування, що належить до сфери управління Укрзалізниці, а саме:

Термін «українські залізниці» (з маленької літери) також вживається у більш вузькому значенні для позначення шести залізниць, що належить до сфери управління Укрзалізниці , або для позначення історичних залізниць України.

Історія українських залізниць[ред. | ред. код]

Для отримання докладнішої інформації з цієї теми, див. Історія залізничного транспорту в Україні.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]