Факс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 01:43, 28 серпня 2019, створена BunykBot (обговорення | внесок) (Додавання дати до шаблону)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Факс
Telefax.JPG
Папір для факсу

Факс — документ, що пересилається телефонними лініями. Факсимільну машину теж скорочено називають факсом. В різних формах машини існували ще з кінця 19 століття, однак сучасні машини стали поширеними починаючи з 1970 років внаслідок збільшення попиту та здешевлення апаратів.

З появою інтернету, ним стали користуватись як заміною факсимільного зв'язку, однак попри різні негативні прогнози, факсами й далі користуються. Факс, як і телефон, залишаються звичними (якщо не обов'язковими) атрибутами підприємств та державних організацій.

Види факсів i типи[ред. | ред. код]

Сучасний факс вміщує в собі різноманітне кількість функцій, дуже корисних офісному працівнику. Залежно від цього розрізняють такі типи факсів: багатофункціональні і монофункціональні. Дії, які можуть виконувати монофункціональні факси, обмежуються базовим набором, вони дозволяють приймати і відправляти повідомлення, виконувати звичайне копіювання листів, управляти записної книгою телефону, списками розсилки і т. Д. Багатофункціональний факс вміщує в собі функції: факсу, копіра, принтера, сканера , телефону і навіть модему.

Факси також бувають кольорові і монохромні. Розрізняють такі види факсів, які працюють на термоплівці, термопапері, струменеві і лазерні факси.


Див. також[ред. | ред. код]