Фахріє Султан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фахріє Султан
тур. Fahriye Sultan
Народилася бл. 1590/1594
Стамбул, Османська імперія
Померла після 1641/1656
Стамбул, Османська імперія
Громадянство
(підданство)
Османська імперія
Титул Султан
Конфесія іслам
Рід Османи
Батько Мурад III
Брати, сестри  • Мехмед III
У шлюбі з Чухадар Ахмед-паша

Фахріє Султан (Тур. Fahriye Sultan; бл. 1590/1594, Стамбул - після 1641\1656) — османська принцеса. Дочка османського султана Мурада III, сестра Мехмеда III

Біографія[ред. | ред. код]

Фахріє народилася в Стамбулі в період між 1590 і 1594 роком в родині османського султана Мурада III; За деякими даними, у Фахріє було понад п'ятдесят братів і сестер, багато з яких померли в дитинстві; при цьому невідомо, чи були у Фахріє повнорідні брати і сестри.

У 1595 році помер батько Фахріє і на трон зійшов старший з її братів, Мехмед III. Крім Мехмеда, до того моменту в живих залишалися ще дев'ятнадцять синів Мурада III і всі вони були страчені новим султаном. Зі сходженням на трон Мехмеда всі наложниці покійного султана, за винятком нової валіде - Сафіє-султан, були вислані в Старий палац. Серед висланих наложниць виявилася і мати Фахріє; сама Фахріє за традицією також була перевезена в Старий палац, де залишалася аж до свого заміжжя в 1604 році. Сафіє-султан не цікавилася дочками чоловіка від інших наложниць, а найбільш політично вигідних діячів одружила на своїх рідних дочок.

У 1603 році помер султан Мехмед III, і на троні опинився його тринадцятирічний син Ахмед I; в той же час в гаремі до влади прийшла мати Ахмеда I Хандан-султан. Ахмед обмежив політичний вплив матері, тому Хандан інтенсивно займалася справами гарему. За її ініціативою тіткам Ахмеда були підібрані чоловіки; так, в 1604 році Фахріє вийшла заміж за губернатора Мосула Чухадара Ахмеда-пашу. Шлюб Фахріє залишався бездітним, а сам паша помер в 1618 році.

Образ в кіно[ред. | ред. код]

У турецькому історичному телесеріалі «Величне століття: Кесем Султан» роль Фахріє султан виконує акторка Гюльджан Арслан