Федорівська фортеця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фортеця святого Федора

49°10′09″ пн. ш. 35°05′40″ сх. д. / 49.16917° пн. ш. 35.09444° сх. д. / 49.16917; 35.09444
Країна  Україна
Розташування Харківська область, Зачепилівський район, с. Залінійне
Будівництво 1731 — 
Ідентифікатори й посилання
Федорівська фортеця. Карта розташування: Україна
Федорівська фортеця
Федорівська фортеця (Україна)

Федорівська фортеця (Фортеця святого Федора, до 1738 року Дрієцька, Новозачата, Нова)  — фортеця, споруджена у 1731 році за зразковим проектом фортець Української лінії. Розташована поблизу від села Залінійне, (Зачепилівський район, Харківська область).

При фортеці знаходився Перший батальйон Козловського ландміліційного кінного полку.

Історія[ред. | ред. код]

Тут у 1733 році розмістився 1-й батальйон одного з 20 ландміліційних полків, який був сформований у російському місті Козлові. Від назви міста Козлова отримав назву кінний полк (2-й батальйон полку розміщувався в Козловській фортеці).

В 1770 році піхотні ландміліційні полки увійшли до складу армії, а Український корпус було скасовано. З 11-ти існуючих на той час ландміліційних полків чотири зберегли свої назви, а інші увійшли до складу інших полків. Козловський полк увійшов до складу Тенгінського піхотного полку (який як 77-й піхотний Тангінський полк проіснував до 1918 року).

Архітектура фортеці[ред. | ред. код]

Фортеця споруджувалася за типовим для Української лінії проекту, земляна, прямокутна в плані, чотирьохбастіонна. Висота кріпосного валу не перевищувала 3 м. До теперішнього часу збереглися невеликі ділянки вала висотою близько 2 м і неглибокі рови. Федорівська фортеця з'єднувалася валом і ровом з десятою на лінії Бєльовською і дванадцятої — Козловською фортецею.

Також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела і література[ред. | ред. код]