Фестиваль мов

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:37, 23 березня 2011, створена Hodzha (обговорення | внесок) (Створена сторінка: '''Фестивалі мов''' ({{lang-eo|Lingva Festivalo}}) — масові культурно-освітні заход, які проводять орган...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фестивалі мов (есп. Lingva Festivalo) — масові культурно-освітні заход, які проводять організації мовознавців і есперантистів в країнах і містах Східної Європи. Мови на подібних фестивалях зазвичай подаються у вигляді коротких, зазвичай півгодинних уроків-презентацій, причому презентації йдуть блоками паралельно, що дає учасникам можливість вибирати, на презентацію якої мови піти.

Подібні фестивалі зазвичай мають на меті показати розмаїття мов світу, унікальність і цінність кожної з них, заохотити до їх подальшого вивчення.

Вважається ідея подібних фестивалів належить американському мовознавцю і есперантисту Денісу Кіфу, який провів перший подібний фестиваль у м.Тур у Франції в 1995 році. Уже наступного року за подібною схемою був проведений перший російський фестиваль мов у Чебоксарах, який і зараз залишається самим масовим (понад 40 мов і більше 1000 чоловік).

Джерела