Фокус (журнал, Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 09:26, 30 липня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фокус
Фокус журнал.png
№24 (37), 15 червня 2007
Країна видання Україна Україна
Тематика політика, культура, суспільство, рейтинги
Періодичність виходу щотижня
Мова російська
Адреса редакції м. Київ, бул. Дружби Народів, 17/5
Головний редактор Євген Гордейчік
Видавець ТОВ «ФОКУС МЕДІА»
Засновник ТОВ «ФОКУС МЕДІА»
Засновано 2006
Обсяг 84 стор.
Обіг 32 000
Передплатний індекс (Укрпошта) 96082

focus.ua

«Фокус» («Тижневик Фокус») — щотижневий український російськомовний соціально-політичний журнал і щоденний новинний інтернет-ресурс.

Девіз: Кожна деталь має значення. Заявлений наклад журналу — 32,000 примірників. Видається з 30 вересня 2006 року.

Тематика

Видання надає читачеві актуальну аналітичну інформацію про події в країні в діловому форматі[ком. 1].

Знаковими для видання є спецпроекти та рейтинги: «200 найбагатших людей», «100 впливових жінок», «200 впливових українців», «Школи», «Найкращі міста для життя в Україні», «Сучасне мистецтво», «Вузи».

Редакція випускає спеціальні додатки з аналітикою ринку нерухомості, авто та IT-технологій. 4 рази на рік у світ виходять випуски «Фокус. Красивая страна», редакційні матеріали яких присвячені виключно подорожам та популярним туристичним маршрутам країни.

Редакція

Першим головним редактором видання був Вахтанг Кіпіані.

З 2018 року редакцію журналу очолює головний редактор Євген Гордейчік. Наприкінці 2013 року завдяки істотним кадровим змінам штат видання зазнав радикальних змін[1].

Заступником головного редактора став Станіслав Мірошниченко, який до того очолював відділ "Політика" у журналі. Раніше Станіслав Мірошниченко працював редактором у журналі "Власть денег".

У редакторській колегії «Фокуса» позиції заступників головного редактора зайняли Михайло Крігель та Сергій Семенов, а Олег Сорочан призначений редактором сайту focus.ua[ком. 2].

У нас великі плани по розвитку друкованого та онлайн видання наступного року, тож посилення журналістської команди — логічний крок в їхньою реалізації.

Приступила до роботи новий редактор відділу економіки Олена Шкарпова, яка працювала в журналі Forbes — Україна, а також редактор відділу «Наука і Технології» Олексій Бондарев і оглядач Катерина Богданович. До листопада 2013 року вони працювали в тижневику «Корреспондент».

Раніше до редакції приєдналися Мілан Лєліч, в минулому — політичний оглядач ресурсу Тиждень.ua, і Юрій Опока, який раніше співпрацював з інтернет-виданням LB.ua. Лелич і Опока висвітлюють в «Фокусі» питання політики. На позиції оглядача розпочала роботу Олена Струк, в послужному списку якої — робота на сайті forbes.ua, в тижневику «Контракти» та журналі «Діловий».

З червня 2013 року проектом володіє група компаній Vertex United[ком. 3]. В офіційному прес-релізі про угоду група Vertex United заявила про свій намір розвивати «Фокус» як авторитетне джерело актуальної ділової інформації і підтримувати стандарти незалежної журналістики, прийняті у виданні[джерело?].

5 грудня 2016 року компанія Vertex United продала проект Фокус (журнали Фокус, Фокус.Красивая страна, сайт focus.ua) українському бізнесмену Анатолію Євтухову. Новий власник Фокуса уже володіє активом Business Radio Group, в який входить декілька мережевих і київських радіостанцій. Кінцевим бенефіціаром Фокуса виявився народний депутат Віталій Хомутиннік.[2][3]

Коментарі

  1. «Фокус Медіа» включає в себе загальнонаціональний тижневик «Фокус» і сайт focus.ua. Видання займає другу позицію в сегменті newsmagazines і входить до п'ятірки найбільш популярних брендів серед всієї ділової преси (аудиторія одного номера складає за даними TNS PMI 114,18 тис. осіб).
  2. Середня кількість унікальних відвідувачів за даними Google Analytics — 350 000 на тиждень. «Фокус» був запущений в 2006.
  3. Vertex United — багатогалузева група, до складу якої входять: керуюча компанія Vertex Hotel Group (готель «Президент Готель», готель «Брістоль», готель «Лондонський», об'єкти готельного призначення); ПАТ «ФІНБАНК»; інвестиційне спрямування для реалізації проектів у різних секторах економіки. Основні власники групи — Борис Кауфман, Олександр Грановський.

Примітки

  1. До редакції «Фокуса» перейшли журналісти з «Корреспондента» та «Forbes. Украина». Телекритика. 17 грудня 2013. Процитовано 10 серпня 2015. 
  2. Зміна влади в «Фокусі». detector.media (укр.). 19 грудня 2016. Процитовано 8 квітня 2019. 
  3. Кауфман продал журнал Фокус. www.2000.ua (рос.). Процитовано 8 квітня 2019. 

Джерела та посилання