Форсування Дніпра (1943)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:27, 2 листопада 2016, створена MobyVan (обговорення | внесок) (→‎top: replaced: 60-а → 60-та, 40-а → 40-ва, typos fixed: 0-ої → 0-ї (3) за допомогою AWB)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скульптурна композиція «Форсування Дніпра» в Національному музеї історії України у Другій світовій війні

Форсува́ння Дніпра́ — частина битви за Дніпро під час Німецько-радянської війни. Здійснювалося у 20-ті числа вересня 1943 року.

На головному, Київському напрямку, операцію вели війська Воронезького фронту під орудою Миколи Ватутіна. Першими форсували Дніпро частини 70-ї гвардійської дивізії у районі села Теремці. На південь від них війська 60-ї армії оволоділи плацдармом від гирла річки Прип'ять до річки Тетерів. Ще один плацдарм було захоплено в районі Ясногородки. Біля Переяслава-Хмельницького форсування здійснювали танкові та інші частини Воронезького фронту. Війська 40-ї армії захопили плацдарм в районі Букрина. Зазнала невдачі спроба форсування в районі Сваром'я та Старосілля, але невдовзі був захоплений стратегічно вигідніший Лютізький плацдарм.

23—25 вересня почалося форсування Дніпра між Дніпропетровськом та Запоріжжям військами Південно-Західного фронту. Форсувавши Дніпро одночасно в кількох місцях, радянські війська зірвали плани німців стабілізувати фронт на великій території.

Див. також

Література