Відмінності між версіями «Фригійський лад»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (додано Категорія:Фригія за допомогою HotCat)
 
Рядок 26: Рядок 26:
   
 
[[Категорія:Лади музичні]]
 
[[Категорія:Лади музичні]]
  +
[[Категорія:Фригія]]

Поточна версія на 00:06, 4 січня 2019

Фригійський лад — один із давньогрецьких та середньовічних ладів. Названо відповідно до назви історичного регіону Греції — Фригії, звідки, імовірно, він походив.

Давньогрецька музика[ред. | ред. код]

В давньогрецькій системі фригійський лад розглядався як октавний, складений з двох фригійських тетрахордів. Skala frygijska grecka.png

Аудіо Давньогрецький фригійський ладопис файлу

Більшість філософів називали такий лад екстатичним і пов'язували з культом Діоніса, фригійський лад згадується Евріпідом у п'єсі «Вакханки»[1]. В цьому відношенні фригійський лад протиставляли дорійському ладу, що вважався ладом мужності і пов'язувався з культом Аполлона. Більш лояльно ставився до фригійського ладу Платон — він вважав, що фригійський лад передає мир і спокій, за що був підданий критиці Аристотелем.

Сучасна теорія музики[ред. | ред. код]

В результаті плутанини, допущеної анонімним середньовічним автором IX століття, починаючи з середньовіччя і до сучасності давньогрецький фригійський лад був перейменований у дорійський, тоді як давньогрецький дорійський став фригійським.

В сучасній теорії музики фригійським називається лад, що схожий на натуральний мінор, але відрізняється низьким другим ступенем, наприклад:

Phrygian mode C.png

Примітки[ред. | ред. код]

  1. див. напр. рядок 130 в перекладі А.Содомори

Джерела[ред. | ред. код]