Футбольна асоціація Англії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Футбольна асоціація Англії
Логотип асоціації
Заснована 1863
Вступ в ФІФА 1905
Вступ в УЄФА 1954
Веб-сайт thefa.com
Президент Принц Вільям Уельський

Футбольна Асоціація (англ. The Football Association, або скорочено The FA) — керівний орган футболу в Англії та на територіях Джерсі, Гернслі й острові Мен. ФА має історичне значення, як перша в історії національна футбольна асоціація. Тому вона єдина не має в своїй назві країни, на відміну, від, наприклад, Футбольної асоціації Ірландії.

Загальне[ред. | ред. код]

Футбольна Асоціація є членом УЄФА та ФІФА і має постійне місце в IFAB. Штаб-квартира ФА розташована за адресою 25 Сохо-сквер, Лондон, Сполучене Королівство.

Всі професіональні футбольні клуби Англії входять до Футбольної Асоціації. Вона відповідає за призначення чільників чоловічої та жіночої збірних Англії з футболу й організацію Кубка Футбольної Асоціації. За проведення змагань в Прем'єр-лізі ФА не відповідає, але має право вето в питаннях призначення голови та виконавчого директора Ліги, а також щодо зміни правил, які діють у Лізі.

На місцевому рівні справами гри опікуються 43 футбольні асоціації окремих графств, які перебувають під егідою ФА й відпвідають за всі футбольні питання в своїх регіонах.

Футбольній Асоціації належить стадіон Вемблі та Національний футбольний центр.