Фінансова дирекція (Івано-Франківськ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.
Фото будівлі колишньої Фіндирекції (сучасна вулиця Грушевського)

Скарбова дирекція — фінансова дирекція у Станиславові (Івано-Франківську) за австро-угорських часів, яка безпосередньо виконувала функції фіскальної служби та державного казначейства.

Історія

1909 р. у жовтні розпочалась робота над проектом нової фінансової дирекції, який був виконаний у майстерні львівського архітектора Францішка Сковрона. Приміщення на вулиці 3 Мая почали будувати навесні 1911 року, а вже 1 листопада 1912-го фінансова дирекція перший день розпочала свою роботу. Будинок збудований у стилі необароко. На фасаді будинку — австрійський орел.

Під час Першої світової війни, упродовж якої в місті було чимало руйнувань, ця споруда не постраждала. Але в період Другої Речі Посполитої (1918–1939) фінансова скарбниця позбулася орла.

Після Другої світової війни тут було не тільки фінансове приміщення, але і різні організації, зокрема — міська рада, виконком, міський комітет компартії. З кінця 1980-х рр. в будівлі розмістився Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва.

Будівля залишається в чудовому стані.

Посилання