Хабр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хабрахабр
URL habrahabr.ru
Комерційний Так
Тип Соціальна мережа
Реєстрація За запрошенням
Мови російська
Власник «Тематические Медиа»
Автор Денис Крючков
Започатковано червень 2006
Стан в безперервному процесі роботи
Рейтинг Alexa 1659[1]
Мова програмування PHP

Хабрахабр (Хабр)  — веб-сайт, який поєднує ознаки соціальної мережі і колективного блогу, створений для публікації новин, аналітичних статей, думок, пов'язаних з інформаційними технологіями, бізнесом та Інтернетом.

Заснований в червні 2006 року. Видавцем проекту є компанія «Тематические Медиа».

В Хабрахабр закладена модель спільної творчості людей, спрямованої на інформаційне наповнення сайту. Користувачі пишуть в колективні та персональні блоги, публікують подкасти, проводять опитування (голосування) і спілкуються з іншими користувачами.

Реєстрація

Механізм

Карма

Карма - це умовне присвоєне значення для кожного користувача. Вона може бути зміненена іншими користувачами (і тільки ними або адміністрацією). Карма впливає на рівень привілеїв користувача.

Початковою точкою карми для нових користувачів є 0.00.

Для публікації повідомлення, необхідно мати позитивне значення карми. Таким чином новачок, який тільки зареєструвався не має жодних прав.

Коли карма вище 5, ви можете змінити карму інших користувачів, голосування за коментарі доступне за карми з значення 2,00.

Розділи

Блоги

Система тематичних, персональних і корпоративних блогів. Кожен колективний блог складається з двох підрозділів: в першому ("захабрені") транслюються схвалені користувачами дописи (хабратопіки), в іншому ("відхабрені") - дописи, які не сподобалися користувачам.

Питання і Відповіді (Q&A)

З осені 2010 року був запроваджений сервіс Питань і Відповідей, аналогічний сервісам Google Answers і Ответы@Mail.Ru. В цьому розділі зареєстрований користувач може ставити питання з IT-тематики і отримувати на них відповіді від інших користувачів проекту.

Люди

Розділ надає статистику зареєстрованих користувачів (розподіл по країнам і регіонам, кількість зареєстрованих і активних користувачів) і включає в себе рейтинг користувачів, побудований на основі їх "хабрасили". В розділі присутній кармограф - графік, що відображає сукупну зміну показників карми користувачів.

Компанії

Рейтинг компаній, пов'язаних зі сферою високих технологій. Основа рейтингу - оцінка користувачами тої чи іншої компанії.

Робота

Розділ присвячений галузевим вакансіям і резюме. Всі вакансії і резюме розділені за секторами ("Консалтинг, аутсорсінг", "Оптимізація сайтів", "Медіа" тощо). Вакансію може розмістити лише користувач з не від'ємною кармою.

Статті

Статті пишут користувачі, у які набрали відповідний рівень "карми". Професійний рівень таких користувачів ніхто не перевіряє, а визначається побічними ознаками, такими як "карма". Рівень статей можна оцінити по списку статей, які майють найбільше голосів за весь час існування ресурсу [2]:

  • "Делаем приватный монитор из старого LCD монитора перевод". (+1448 голосів)
  • "Были получены исходники 3300 глобальных интернет-проектов". (+1154 голосів)
  • "История игрушки. Поле Чудес". (+913 голосів)
  • "Стив Джобс умер". (+708 голосів)

Як і у бідь-якого інтернет-ресурсу, який наповнють звичайні користувачі, можливі помилки у статтях. Наприклад, у статті Станция УВБ-76 подала четвёртый сигнал за 30 лет [3]. В той час, як відомо радіоаматорам, ця радіостанція передає аналогічні повідомлення щомісяця. Див. УВБ-76.

Посилання

Примітки

  1. Alexa.com — 1996.
  2. [1] Топ статті
  3. [2] УВБ-76