Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека ім. К.С. Станіславського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека ім. К. С. Станіславського

K. S. Stanislavskii Kharkiv Musical-theatral Library. Reading Room.jpg
Читальна зала бібліотеки

Вхід в бібліотеку
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Тип музично-театральна
Розташування Харків
Адреса Україна Україна, м. Харків, пров. Інженерний, 1"а", 2-й під'їзд
Засновано вересень 1955 року.
Зібрання
Обсяг фондів ~ 159 000 видань
Інші відомості
Директор Аввакумова Ірина Олександрівна
Веб-сайт mtlib.org.ua

CMNS: Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека ім. К.С. Станіславського на Вікісховищі

Ха́рківська міська́ спеціалізо́вана музи́чно-театра́льна бібліоте́ка ім. К. С. Станісла́вського — спеціалізована бібліотека по галузях мистецтва, проблем культури, художньої літератури; найстаріша подібна в Україні, єдина в Східному регіоні.

Бібліотека заснована в 1955 р. за ініціативою професора, доктора мистецтвознавства В. К. Айзенштадта. Сьогодні ХМСМТБ - помітний інформаційний та культурний центр, який сприяє розвитку і популяризації культури і мистецтва. Відомості про бібліотеку внесено до міжнародного довідника "Хто є хто в музиці" (вид. Гарвардський університет) і є першою в Україні бібліотекою загальнохудожнього профілю, доступною для всіх верств населення. Читачами бібліотеки є переважно діячі культури і мистецтва, керівники колективів художньої самодіяльності, викладачі, студенти та учні закладів мистецтв різного рівня.

Структура бібліотеки

Бібліотека має 5 відділів: мистецтв та художньої літератури, нотно-музичний, довідково-бібліографічний, рідкісної книги, комплектування та обробки. Діють три профільних читальних зали та два абонементи, медіатека.

Фонди бібліотеки

Фонд ХМСМТБ нараховує 157 тис. примірників видань з мистецтва, культури, краєзнавства, 13 тис. примірників грамплатівок, 35 тис. нотних видань, колекцію слайдів, діафільмів, відеокасет, CD і щорічно поповнюється на 2000 прим. видань. МСМТБ має спеціальні фонди: фонд газетно-журнальних вирізок (колекція майже за 50 років з інформацією про персони та спектаклі, тематичні підбірки). Архівний фонд МСМТБ містить особисті архіви композиторів М. Кармінського, Н. Юхновської, В. Борисова, Б. Яровинського, О. Мамонтова, О. Жука, музикознавців Г. Тюменєвої, З. Юферової, Й. Миклашевського, бібліографа Е. С. Беркович, драматурга З. Сагалова, письменника В. Добровольського, актора Ю. Жбакова та ін. В краєзнавчому фонді зберігаються матеріали про діячів культури і мистецтва Харкова.

Історія бібліотеки

В 1956–2005 р. її директорами були: Л. Л. Чудновська, С. М. Славуцька, І. О. Аввакумова. Більше 20 років тут працювала відомий бібліограф Е. С. Беркович.

Бібліотечні послуги

МСМТБ надає читачам послуги з пошуку та копіювання інформації, користування Інтернетом, виконує довідки з питань культури і мистецтва, проводить цікаві культурно-масові заходи, інформує спеціалістів про нові професійні видання, популяризує мистецькі твори.

"Станіславка" співпрацює з харківськими телеканалами, газетами, видавництвами, навчальними закладами, надаючи їм потрібну методичну та інформаційну допомогу. За створення на базі бібліотеки культурного центру бібліотека відзначена Харківською муніципальної премією, почесними грамотами Міністерства культури України.

З листопада 2007 року бібліотека перейшла на фінансування з міського бюджету[1]. До того вона фінансувалася з Харківського районного бюджету.

Джерела

Примітки