Хирхе: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Немає опису редагування
м (Haida перейменував сторінку з Хирхе (Сілла) на Хирхе)

Версія за 14:25, 25 лютого 2020

Хирхе
Народився невідомо
Помер 356
Батько Sok Urod
Мати Lady Sok Meungwand
Діти Q28777920?

Хирхе (Хильхе) (кор. 흘해; д/н — 356) — 16 володар і 14 ісагум (правитель) корейської держави Сілла в 310356 роках.

Життєпис

Походив з клану Сок. Онук ісагума Нехе. Його батьком ймовірно був Уро, впливовий військовик. Дата народження невідома. Відповідно до «Самгук Сагі» Хирхе, коли посів трон у 310 році, був досить молодим. 312 або 313 року пошлюбив представницю правлячої династії держави Ямато. 317 року Сілла постраждала від великої посухи. З 318 року видав низку наказів стосовно відновленю сільського господарства. До 330 року було створено систему водосховищ.

344 року намагався пошлюбити представницю правлячого родуз Пекче. У 346 році з невідомих причин розлучився з дружиною-японкою (або та померла за підозрілих причин). Ймовірно у відповідь війська Чмато атакували Сіллу. Це сталося того ж або 347 року. Впливовий сановник — ібольчхан Кансе — відрадив Хирхе, який планував виступити зі столиці Кьонджу й атакувати супротивника. Натомість закчинився в столиці, де витримав тривалу облогу яматоського війська. Ворог сплюндрував узбережжя на землі на схід від Кьонджу. Не маючи харчів військо Ямато взяло данину з Хирхе та відступила на Японські острови. Проте на прибережних землях яматосьці залишили намісника (мікотомоті) — сукуне Вані-но Оято-но.

В подальшому Хирхе зумів зміцнити владу в державі, апоітм організував вбивство японського намісника, повернувши владу над узбережжям до кінця свого панування. Помер 356 року. Йому спадкував Немуль з клану Кім.

Джерела

  • Il-yeon: Samguk Yusa: Legends and History of the Three Kingdoms of Ancient Korea, translated by Tae-Hung Ha and Grafton K. Mintz. Book Two. Silk Pagoda (2006). ISBN 1-59654-348-5