Відмінності між версіями «Хортус Палатинус»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування з мобільної програмки Редагування з додатка iOS
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування з мобільної програмки Редагування з додатка iOS
Бажаючи радувати молоду дружину, Фредерік розпочав модернізацію замка і його оточення, створивши для Елізабет Стюарт «англійський корпус замку», будиночок мавп, [[звіринець]], а на останок великий сад в стилі італійського [[відродження]] і [[маньєризм]]у, що мав поширення на той час у самій Британії.
 
== Створення саду ПфальцаПфальцу (Hortus Palatinus)==
[[Файл:Gartenportal des Hortus Palatinus von Jacques Fouquieres um 1618.jpg|міні|центр|300пкс|Сад ПфальцаПфальцу на картині [[1619]] року Жака Фукьє. ]]
[[Файл:Salomon de Caus.jpg|міні|праворуч|120пкс|Соломон де Каш.]]
 
 
Для створення проектупроєкту перебудов був запрошенийзапросили англійськийанглійського архітекторархітектора [[Ініго Джонс]] (1573-16521573—1652) та [[інженер]] СоломонСоломона де КашКаша (1576-16261576—1626), французькийфранцузького [[протестант]]а на службі у [[Лондон]]і при дворі короля Якова І Стюарта. Соломон де Каш був відомий своїми роботами по створенню розкішного [[сад]]у для принца Уельського Генрі навколо палацу Річмонд. Соломон де Каш був примушений припинити працю в саду принца Генрі, позаяк той помер [[1612]] року. Був знайомим Соломон і з сестрою принца Елізабет. У липні [[1614]] року Соломон де Каш розпочав працю над новим садом навколо ГейдельберзькогоГайдельберзького замку. Не дивно, якщо Соломон де Каш використав на новому місці декотрі елементи і деталі [[проект]]у саду для оточення палацу Річмонд, переробивши [[проектпроєкт]] і збільшивши масштаб, додавши нові деталі.
 
Найскладнішим завданням для [[інженер]]а і [[архітектор]]а була необхідність створити сад у гірській місцевості, необхідність вирівнювати великі земельні ділянки і привнести симетрію у несиметричну ділянку. Рівнинні сади Англії годилися мало. Тому був використаний досвід італійських [[садівник]]ів, що давно вже створювали сади на схилах [[пагорб]]ів і використовували штучно створені [[Тераса|тераси]].
До [[1619]] року таким чином був створений найбільший за розмірами сад у стилі [[відродження]] і [[маньєризм]]у у німецьких князівствах. Хоча облаштування саду ще не було закінчене.
 
1619 року Фредерік програв у політичній боротьбі і був вимушений [[Еміграція|емігрувати]] з Праги до міста [[Гаага]] разом із дружиною. Роботи поз облаштуваннюоблаштування саду ПфальцаПфальцу припинили. Соломон де Каш був вимушений перебратися у Париж, а невдовзі помер.
 
==Описи і зображння рідкісного саду ==