Відмінності між версіями «Хосров Малік»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (Haida перейменував сторінку з Хосров Малік ібн Хосров-шах на Хосров Малік)
(Немає відмінностей)

Версія за 10:08, 23 січня 2018

Хосров Малік
Народився невідомо
Помер 1186
Ґур
·страта
Громадянство
(підданство)
Газневіди[d]
Національність тюрки
Титул султан Газні
Посада Sultan of the Ghaznavid Empire[d]
Термін 1160—1186 роки
Попередник Хосров-шах
Наступник ліквідовано
Конфесія суннізм
Рід Газневіди
Батько Хосров-шах

Хосров Малік (*д/н — 1186) — останній володар Газневідського султанату в 11601186 роках. Повне ім'я Тадж аль-Даула Абу-Музаффар Хосров Малік ібн Хосров-шах.

Життєпис

Походив з династії Газневідів. Син султана Хосров-шаха. У 1157 році разом з батьком вимушен був залишити Газні та інші області в Гіндукуші, перебравшись до Лахору. У 1160 році після смерті Хосров-шаха стає новим правителем держави. Вона обмежувалася частиною Пенджабу. Спочатку Хосров Малік спробував відвоювати Кабул і Газні в огузів, але невдало.

Після цього спрямував свої зусилля на розширення меж султанату в Індостані. Спочатку було підкорено південну частину Кашміру. У 1170 році здійснено похід проти раджпутів Чаухан і Калачура. НУ південній частині гангу війська Хосров Маліка стикнулися з армією держави Сена. Проте перебіг війну достеменно невідомий. Подальші походи проти індуських держав були доволі успішними, наповнишис скарбницю здобичю.

У 1175 році проти султанату знову виступили Гуріди. війська на чолі із Мухаммадом Ґорі завдали поразки війську Хосров Маліка та захопили місто Мултан. У 1178 році було втрачено південний Пенджаб, а у 1179 році місто Пешавар. У 1181 році Хосров Малік відбив спробу захоплення Лахора, але визнав зверхність Гурідів. У 1186 році Хосров Малік зазнав поразки від Мухаммада Ґорі, який захопив Лахор. Полоненого Хосров Маліка відправлено до Гура, де невдовзі той помер. Цим припинила існування держава і династія Газневідів.

Джерела

  • Bosworth, C. E (1995). The Later Ghaznavids: Splendour and Decay: The Dynasty in Afghanistan and Northern India 1040—1186
  • Andre Wink, Al-Hind: The Making of the Indo-Islamic World, Vol. 2, (Brill, 2002), 143.