Відмінності між версіями «Хостингова компанія»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
(додано посилання на інші статі)
Рядок 2: Рядок 2:
   
 
== Сфера діяльності ==
 
== Сфера діяльності ==
* Може надавати послуги:
+
Може надавати наступні послуги:
 
* [[Колокаційний центр|Розміщення обладнання]] (colocation)
 
* [[Колокаційний центр|Розміщення обладнання]] (colocation)
 
* [[Віртуальний виділений сервер]] (VPS/VDS)
 
* [[Віртуальний виділений сервер]] (VPS/VDS)

Версія за 15:47, 11 травня 2016

Хостинг компанія (або хостингова компанія, хостер, хостинг-провайдер, веб-хостер, HSP (Hosting Service Provider)) — компанія, що займається наданням послуг розміщення обладнання, даних та web-сайтів на своїх технічних майданчиках (хостингу). Найчастіше, наданням послуг хостингу займаються також компанії, для яких даний вид діяльності основним не є — інтернет-провайдери, реєстратори доменів.

Сфера діяльності

Може надавати наступні послуги:

Проте найпоширенішими є послуги віртуального хостингу, реєстрації доменів і VPS/VDS.

Технічні аспекти

Задача хостингової компанії — надання доступу до обладнання або даними клієнта з мережі Інтернет. Основними характеристиками, що визначають технічну якість послуги хостингу є: Постійна доступність вузлів мережі (Uptime). Зв'язаність в глобальній мережі (доступність з інших сегментів Інтернету). Забезпечення фізичного та інформаційної безпеки обладнання і даних. Надання достатніх для функціонування сайту ресурсів сервера (у разі віртуального хостингу і VDS). Забезпечення необхідних умов безпечної експлуатації (електроживлення, температура повітря тощо) У разі dedicated і colocation. Частина українських хостинг-провайдерів не має свого технологічного майданчика (дата-центру), а орендує обладнання або місце для його розміщення (colocation) у інших операторів.

Як правило, для спрощення налаштування майданчики для клієнтів віртуального хостингу і оренди VDS використовуються спеціальні панелі управління.

Компанії-реселлери не мають безпосереднього доступу до обладнання, яке використовується для надання послуг. Технічне забезпечення послуги бере на себе вищестояча хостинг компанія. Компанія-реселлер займається виключно залученням і підтримкою клієнтів.

Як правило, реселлери мають можливість установки власної цінової політики, відмінної від політики вищестоячого провайдера.

Посилання