Християнсько-демократичний союз (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Християнсько-Демократичний Союз (ХДС)
логотип
Заснована / зареєстрована 8 лютого 1997 року
Штаб-квартира 00101 Україна, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 3а
Політична ідеологія Християнська демократія
Членство у міжнародних організаціях Центристський демократичний інтернаціонал, Інтернаціонал народних і християнсько-демократичний партій, Європейський Християнський Політичний Рух
Очільник партії Петро-Андрій Власійчук
Кольори жовтий, синій
Кількість членів 30 тисяч
Кількість депутатів у ВР[1] 0
Веб-сторінка http://cdu.org.ua
Політика України
Політичні партії
Вибори

Християнсько-Демократичний Союз (ХДС) — українська політична партія, створена 8 лютого 1997 року в Києві під первісною назвою «Християнсько-Народний Союз».

У 2003 році відбувся VI позачерговий з'їзд, на якому до складу партії влились представники інших партій християнсько-демократичного спрямування, а саме Християнсько-демократичної партії України (ХДПУ), Української Християнсько-Демократичної партії (УХДП) і Всеукраїнського об'єднання християн (ВОХ). Делегати з'їзду ухвалили рішення про зміну назви партії на Християнсько-Демократичний Союз.

З 1998 року бере участь у парламентських та президентських виборах.

З 2001 року ХДС — активний учасник блоку «Наша Україна». У його складі в 2002 році представники партії потрапили до Верховної Ради України.

З 2 грудня 2002 року ХДС — входить до Інтернаціоналу народних і християнсько-демократичних партій.

У 2006 році бере участь у парламентських виборах у складі виборчого блоку «Наша Україна». До складу блоку також увійшли партія Наша Україна, Українська республіканська партія «Собор», Партія промисловців та підприємців, Конгрес українських націоналістів, Народний Рух України

15 квітня 2007 року на міжпартійному з'їзді політичних партій «Народна Самооборона» і Християнсько-Демократичного Союзу був створений виборчий блок «Народна самооборона» Юрія Луценка. 5 липня 2007 року до блоку долучилися інші політичні сили і блок отримав назву «Наша Україна — Народна самооборона».

12 червня 2009 року на 5-й Генеральній Асамблеї ECPM в м. Берн (Швейцарія) партію «Християнсько-Демократичний Союз» було офіційно прийнято до складу Європейського Християнського Політичного Руху[2]

У місцевих виборах 2010 року партія ХДС вперше самостійно взяла участь у виборах. За результатами виборів, депутатами органів місцевого самоврядування стало близько 320 представників ХДС. Партія ХДС мала: 2 мера (м. Біла Церква і м. Генічеськ), 35 депутатів міськрад, 64 депутати райрад, 17 сільських і селищних голів, 204 депутати сільських і селищних рад.

Друкований орган партії — газета «Християнський Демократ».

На місцеві вибори 2015 року партія ХДС йде самостійно.

ХДС оголошує, що ідеологія партії «ґрунтується на християнському розумінні людини, що дає етичну основу християнсько-демократичній політиці».

Основні програмні принципи ХДС[ред. | ред. код]

Політика ХДС ґрунтується на християнському розумінні людини, що дає етичну основу християнсько-демократичній політиці. Людина — найвища земна істота, створена по образу Бога, вмістилище світла Божого розуму. Саме особистість є центром нашої політичної філософії. Ми визнаємо кожну людину як унікальну та недоторканну особистість, незалежно від національності, політичних та релігійних переконань, матеріального статку. Кожна людина має гідність, свободу волі й морального вибору, несе відповідальність перед Богом, суспільством і собою. Нашими основними цінностями є Справедливість, Відповідальність, Солідарність. Ми вважаємо ці принципи важливими для Української Держави, суспільства, людини. Адже Справедливість — це творення рівних можливостей і умов для всіх і кожного в реалізації себе як особистості, в задоволенні прав та свобод людини. Відповідальність — як обов'язок відповісти за свої діяння. Солідарність — турбота та взаємодопомога.

Економіка:

 • вільний ринок на основі приватної власності й чесної конкуренції;
 • активне соціальне регулювання економіки. Не може бути ніякого росту в економіці без одночасного росту життєвого рівня населення. Збільшення добробуту населення як основний показник економічного зростання.

Соціальна політика:

 • забезпечення права на безкоштовну освіту й медицину;
 • розробка і впровадження заходів щодо боротьби з безробіттям;
 • гарантія збереження кількості робочих місць як одна з основних умов при проведенні приватизації підприємства;
 • залежність розміру пенсії від стажу й умов праці, зняття обмежень у розмірі пенсій;
 • різноманітні програми адресної допомоги.

Міжнародна політика:

 • вступ України до Європейського Союзу;
 • розширення співробітництва України з НАТО як ефективного способу європейської і світової безпеки, безпеки України і її активної участі у світовій політиці.

Керівництво партії[ред. | ред. код]

Керівні органи партії — З'їзд та Політична рада партії ХДС. Очолює Політичну раду — Голова партії.

 • Голова ХДС — Власійчук Петро-Андрій Михайлович

Виноски[ред. | ред. код]

 1. Депутатські фракції і групи IX скликання. rada.gov.ua. Процитовано 2020-11-26. 
 2. ХДС прийнято до ЄХПР[недоступне посилання з липня 2019]

Посилання[ред. | ред. код]

Ідеологічні документи
Сайти обласних організацій