Хто створив Змієві вали

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Хто створив #ЗмієвіВали?»Picto infobox cinema.png
Жанр Документальний, роуд-муві
Режисер Анна Смолій
Продюсер Марія Каель
Сценарист Антон Базелінський
Оповідач Геннадій Попенко
Оператор Олег Авілов
Монтаж Володимир Сенченко
Кінокомпанія BIG HAND FILMS
Мова Українська
Країна Україна
Рік 2019
bighandfilms.com

«Хто створив #ЗмієвіВали?» (англ. Who built #Serpent’sWall) — експериментальний документальний фільм режисера Анни Смолій про давню пам’ятку Київщини Змієві Вали. Зняла кінокомпанія BIG HAND FILMS за підтримки Уряду України та Міністерства культури України.

Сюжет

Змієві вали – це понад тисячу кілометрів давніх фортифікаційних споруд. Ці земляні насипи навкруги сучасної території Києва овіяні легендами. Дослідники й досі не дійшли єдиної думки: хто і навіщо їх побудував? Та як вдалося спланувати їх так, аби вони ефективно захищали підступи до Київа. Із врахуванням рік, озер, боліт, пагорбів! Традиційна наука стверджує, що їх спорудили за правління Володимира Великого і Ярослава Мудрого. Але знаходяться сміливці, які кидають виклик традиційному погляду на історію. А раптом виявиться, що Змієвим валам дві чи навіть три тисячі років? Може і Київ значно старший, ніж прийнято вважати?

Виробництво

У 2018 році проект фільму «Хто створив Змієві вали?» став одним з переможців другого етапу конкурсного відбору кінопроектів патріотичного спрямування, яке проводило Міністерство культури України й отримав фінансування на виробництво у розмірі 3 799 530 грн.

Посилання

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/officialcategory?cat_id=244913751

https://detector.media/production/article/139924/2018-08-06-minkult-opublikuvav-rezultati-pitchingu-patriotichnikh-filmiv-dopovneno/