Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Центральна районна бібліотека імені Є. Плужника (Київ)
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Назва на честь Плужник Євген Павлович
Розташування Шевченківський район
Адреса Київ, вул. Прорізна, 15
Засновано 1948
Зібрання
Обсяг фондів ~ 59.700 видань
Доступ і користування
Кількість читачів ~ 5,700 читачів

Центральна районна бібліотека імені Є. Плужника Шевченківського району м.Києва.

Адреса[ред. | ред. код]

01034 м.Київ вул. Прорізна, 15 тлф 228-07-87

Характеристика[ред. | ред. код]

Площа приміщення бібліотеки — 220 м², книжковий фонд — 59,7 тис. примірників. Щорічно обслуговує 5,7 тис. користувачів, кількість відвідувань за рік — 30,0 тис., книговидач — 98,0 тис. примірників.

Історія бібліотеки[ред. | ред. код]

Заснована у грудні 1948 року. З 1992 року бібліотека носить ім'я визначного українського поета, лірика Євгена Плужника, який жив і працював у будинку поруч з бібліотекою. З жовтня 2002 року бібліотека очолює Центральну бібліотечну систему (ЦБС) Шевченківського району. Читачами бібліотеки є відомі діячі культури й мистецтва Ада Роговцева, Ірина Дутка, Іван Карабиць, Ірина Миколаєва та ін. До послуг користувачів:

  • систематична картотека статей; краєзнавча картотека, картотека театральних та кіносценаріїв;
  • можливість користуватись єдиним фондом бібліотек району та фондами бібліотек міста (ВСО, МБА);
  • оперативне інформування про нові надходження літератури.

Цікавий досвід роботи має бібліотека з депутатським корпусом району, громадськими організаціями й об'єднаннями.

Можливе закриття 2018[ред. | ред. код]

В липні 2018 з'явилася інформація про те, що Національне агентство з питань державної служби (яке є балансоутримувачем будинку, в якому працює бібліотека) не хоче продовжувати строк оренди приміщення, в якому працює бібліотека, оскільки у приміщенні бібліотеки планують створити «Центр оцінювання державних службовців», і 12 липня керівництво бібліотеки отримало вимогу «забезпечити вивільнення зазначених приміщень до 27.07.2018 року (включно)» (саме тоді закінчується строк оренди)[1]. Це не перша спроба виселення бібліотеки, зокрема в 2011, за інформацією, наданою самою бібліотекою, Національне агентство з питань державної служби планувало розмістити у приміщенні бібліотеки «Інформаційно-ресурсний центр з питань адміністративної реформи» (чи то зменшивши площу бібліотеки, чи то виселивши її загалом); причому ще раніше вже відбувалися прецеденти виселення інших київських бібліотек, незважаючи на постанову Верховної Ради України від 16 січня 2009 року № 901-VI (901-17) «Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств з розповсюдження книг та преси»[2]. На сайті-сервісу електронних петицій Київської міської ради створена петиція щодо недопущення виселення бібліотеки[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Бібліотеку ім. Плужника хочуть примусово виселити — Читомо
  2. Бригинець заявляє про загрозу ліквідації бібліотеки на Прорізній у Києві — Korrespondent.net
  3. Щодо недопущення виселення Центральної районної бібліотеки імені Євгена Плужника Централізованої Бібліотечної Системи Шевченківського району м. Києва (вул. Прорізна, 15) — Петиції. Київська міська рада

Посилання[ред. | ред. код]