Центр розвитку Пангея Ультіма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:04, 31 липня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 2; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15))
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Центр розвитку Пангея Ультіма» — громадська організація із Вінниці, Україна.

Місія

«Центр розвитку Пангея Ультіма» це українська неурядова, неприбуткова організація (засн. 2012), що складається із молоді, молодіжних працівників та спеціалістів третього сектору.

Головна місія: Сприяння міжкультурному діалогу, створення умов для особистого розвитку і розкриття потенціалу людей та стимулювання сталого розвитку спільнот.

Програми ГО включають ряд сфер, найбільш активними серед яких є просування активної громадянської позиції, саморозвиток людей та розвиток громад, медіа та комунікації, мистецтво і культура, підприємництво та працевлаштування, охорона навколишнього середовища та розвиток туризму, і т.д.

                Діяльність ГО заснована часто на неформальній освіті та використанні програм міжнародної молодіжної мобільності. Завдяки цьому організація переслідує свою основну місію – сприяння міжкультурному діалогу. Це вкарбоване в концепт назви організації – «Пангея Ультіма» є супер-континентом, який врешті об’єднає всі культури та знання разом. ГО створює умови міжкультурного навчання і заохочує участь у міжнародному контексті серед своїх цільових аудиторій, окремо просуваючи європейське усвідомлення.

                Організація активно діє на місцевому і державному рівнях, має широкий досвід міжнародної діяльності. У місцевій громаді ГО пропонує проекти мобільності, неформальної освіти та саморозвитку, завдяки цьому учасники розкривають свій особистий потенціал та допомагають використати потенціал своїх громад задля сталого розвитку та демократичних перетворень. ГО просуває активну кооперацію і розвинула численні та сильні партнерства із іншими ОГС, навчальними закладами, міжнародними організаціями, державними органами та бізнесом.

        Члени організації безупинні ентузіасти, що переслідують принципи чесності, ініціативності та добра, стоять на засадах гуманності та любові до нашої планети.

Історія

«Центр розвитку Пангея Ультіма» була створена вкінці 2011 року, а офіційно зареєстрована на початку 2013 року. Спочатку організація діяла як центр вечірньої, неформальної освіти, пропонуючи тренінги, семінари та заняття на різноманітну тематику. Ведучими зустрічей ставали запрошені гості-тренери із Вінниці, або члени організації. Центр приймав багато англомовних лінгвістичних заходів та часто молодіжні культурні заходи. З 2013 року центр починає співпрацювати із ГО «Наше Поділля» в рамках міжнародної волонтерської мобільності, а саме – програми «Молодь в Дії». Центр почав організовувати заходи волонтерів Європейської Волонтерської Служби (ЄВС).

Після реєстрації в 2013 році вводиться фіксоване членство в організації, центр продовжує функціонувати як місце якісної неформальної освіти, аудиторією якої ставала молодь та інші верстви населення Вінниці. У 2014 році центр стає регіональним партнером в проведенні проекту «Експедиція 12-ти цінностей» ГО «Наше Поділля», що пройшов за підтримки Європейської Молодіжної Фундації Ради Європи. Проект дозволив залучити власні членські ресурси до виконання та відрізнявся особливою насиченістю проведених заходів. В 2014 році ГО «Центр розвитку Пангея Ультіма» отримує акредитацію в Програмі «Еразмус Плюс» для роботи із волонтерами ЄВС. Також в 2014 році «ЦР Пангея Ультіма» разом із ГО «Наше Поділля» засновує «Міжкультурну Молодіжну Студію» – проектну платформу, характеристиками якої є міжкультурність залучення молоді. «МКМС» і члени нашої ГО реалізовують перше коло проекту «YouthInsight», що спрямований на просування аматорського аудіо-візуального виробництва та аматорської, молодіжної журналістики. Проект “YouthInsight” проводить багато живих відео-презентацій за своїми результатами. Також ГО продовжує активно співпрацювати із місцевою громадською бібліотекою та деякими школами міста Вінниця в проведенні лінгвістичних заходів неформальної освіти. В 2015 році в організації з’являються нові людські ресурси та члени, які ініціюють ряд проектів міжнародної молодіжної мобільності в межах програми «Еразмус Плюс», Європейської Комісії.

З 2015 року ГО «ЦР Пангея Ультіма» розпочинає проект «Image Mapping», що спрямований на розвиток сільського туризму в малих громадах за допомогою медіа-промоції, мистецьких ініціатив та активізації місцевого населення. Перше коло проекту “Image Mapping” працює із громадою села Буша, Ямпільського району, Вінницької області. Вкінці того ж року цей проект обрано Міністерством молоді і спорту для участі у форумі "Реформи і інновації молодіжної сфери" як найкращий молодіжний проект від вінницької області. Організація співпрацює із Service Civil International в розрізі проведення робочих таборів, зокрема для досягнення цілей в рамках проекту "Image Mapping". З початку 2016 року ГО стає партнерською організацією в прийомі волонтера Корпусу Миру США, котрий прибув до Вінниці працювати за напрямком розвитку громад. Завдяки підтримці Local Cooperation Fund Посольства Фінляндії ГО "ЦР Пангея Ультіма" продовжує в 2016 проект "Image Mapping" і виходиться на загальноукраїнський рівень: проводиться нова "Точкова акція" в громадах сіл навколо "Холодного Яру" (Черкаська область) за прикладом Буші 2015: розробляються маршрути, проводяться анімаційні заходи, а також проводиться всеукраїнський форум із сільського туризму, що зібрав у Вінниці близько 60ти власників садиб, представників влади та громадських активістів. Розвивається веб-платформа www.imagemapping.org. Також в 2016 організація в партнерстві із австрійської організацією "Akzente" (Зальцбург) проводить молодіжний обмін в українських Карпатах під назвою "Understanding each other" на тему миру та екологічного співіснування, що зібрав представників сімох країн. В 2016 році організація активно розвиває лінгвістичний напрямок, реалізовуючи ряд ініціатив та організовуючи англомовні заходи серед яких "English Quartet", "English Bonfire camps seris", а також французький розмовний клуб (ЄВС волонтер) та іспанський розмовний клуб.

2016ого до організації долучаються ряд активних молодих людей, розбудовується структура, з'являється операційний менеджер, асистенти в проектах. Англомовна аматорська театральна трупа під назвою "Movers&Shakers" з'являється на базі організації в 2016му і вже встигає започаткувати партнерство із місцевим телебаченням для спільної реалізації сценічних робіт. Проект "YouthInsight 2016-17" розпочинається восени після успішного заверешення минулого циклу фестивалем аматорського відеовиробництва, що складався із концертів та інших виступів і був проведений у місцевому кінотеатрі. 2016 ГО долучається до запуску Еко-навчальної платформи у с. Стіна Вінницької області, розпочатої ГО "Наше Поділля". Платформа має величезний потенціал до розвитку молодіжних, навчальних, еколонічних програм та інших ініціатив за співпраці із місцевою громадою. Наприкінці цього самого року організація проводить проект під назвою "Школа молодого активіста ТОСОКО", який складається із ряду тренінгів для молоді зі всіх куточків України і проводиться в декількох містах. Проект підтримано European Youth Foundation Ради Європи і він стимулює широке продовження активності серед учасників.

У 2017 році організація вперге проводить етап проекту "Image Mapping" за межам України, а саме на базі "Долини Інноваторів" (Анталєпте, Литва). Також із 2015 року центр нарощує потужності в участі в довготермінових волонтерських проектах (ЄВС, Weltwaerz) в програмних країнах і станом на початок 2018 вже більше 20ти молодих людей отримали можливість прийняти участь від нащої організації.

У 2018 році продовжуються ініціативи на базі Еко-центру у Стіні і, завдячуючи партнерству із німецькою організацією БауОрден реалізується робочий табір. Протягом тбору проводиться рок-концерт за участі французького гурту BROK. У 2018 організація виборює право приймат участь як партнер у 2ох проектах К2 Побудова спроможності молоді програми Ерасмус Плюс та реалізовувати вдасний проект "Terra incognita: experiential education and creative tourism to raise economic prospect of youth in rural area" за напрямками молодіжного підприємництва.

Проекти

 • З 2012 по 2014 роки «Центр розвитку Пангея Ультіма» проводила різноманітні заходи вечірньої, неформальної освіти з наступних напрямків: особистісне зростання, психологія, нейрон-лінгвістичне програмування, соціоніка, медитативні практики, психотерапія, лінгвістичні і інші навчальні заходи волонтерів ЄВС партнерської ГО, генеалогічні вечори, туристично-пізнавальні семінари, фінансові тренінги, ораторське мистецтво і т.д. А також культурні заходи, вечори рольової гри «Мафія», майстер-класи циркової майстерності, кінопокази. Важливою ціллю організації є сприяння міжкультурному діалогу та міжкультурне вивчення. В рамках цього проводяться розмовні клуби іноезмних мов за участі носіїв (німецька, французька, іспанська мови) та міжкультурні клуби, реалізовані місцевими активістами.
 • Лінгвістика: English clubs – з початку свого існування організація віддавала значну увагу лінгвістичним заходам у різному форматі: розмовні, інтерактивні, креативні заняття, навчання на природі, кіноклуби. З 2015 року організація запускає проект "Англійський квартет", що є неформальними клубами з вивчення англійської мови у формі Дебатних, Кіно, Музичних та Ігрових клубів та прводиться багатьма членами організації. Також організація проводить англомовні табори в різних точках України (English Bonfire Camps series). Організація проводить та сприяє проведенню інших лінгвістичних клубів носіями мови: французький, німецький, іспанський і т.д.
 • «Жовта кімната» – в 2013 році члени організації провели міський молодіжний конкурс акустичної гітари. Голосування за переможців відбувалось у соціальних мережах під відповідними відео-записами учасників.
 • В 2014 році центр став регіональним партнером в проведенні проекту «Експедиція 12-ти Європейських цінностей» ГО «Наше Поділля», що пройшов за підтримки Європейської Молодіжної Фундації Ради Європи. Проект зібрав молодь із 5ти географічно протилежних регіонів України у нелегкий для України час російської агресії на Сході України. Мета цього молодіжного обміну була зблизити представників різних регіонів (в методологію входили сплав рікою та проживання у наметовому містечку), навчання уявленням про базові європейські цінності, а згодом постановка театралізованих епізодів про ці цінності прямо на центральній площі міста Вінниця.
 • В 2014-2017 роках центр став партнером в реалізації проекту “YouthInsight” “Міжкультурної Молодіжної Студії” основною метою якого є виготовлення аудіо-візуальних творів на різноманітні соціально-важливі теми, розвиток аматорського відео і ровиток аудіо-візуальних навичок молоді. Все це відбувається в міжкультурному розрізі, адже проект запрошує молодь із різноманітних країн для проведення діяльності. Також в рамках проекту відбувається фестиваль аматорського відео.
 • В 2015 році «Центр розвитку Пангея Ультіма» запускає проект «Image Mapping» основною метою якого є збільшення туристичної привабливості української сільської місцевості через розкриття її автентичності, виготовлення медіа матеріалів та проведення заходів на активізацію місцевої громади. В рамках проекту залучаються волонтери Європейської Волонтерської Служби, а також реалізовуютсья міжнародні робочі табори у партнерстві із міжнародною мережею "Service Civil International". Вкінці 2015 року цей проект обрано Міністерством молоді і спорту для участі у форумі "Реформи і інновації молодіжної сфери" як найкращий молодіжний проект від вінницької області. Проект отримує фінансування від Local Cooperation Fund посольства Фінляндії в Україні, Erasmus Plus Programme, краудфандингових ресурсів та місцевих партнерів в громадах. З 2016 року запускається всеукраїнська мережа "Image Mapping", проводяться форуми для представників сільського туризму, розвивається портал: www.imagemapping.org У 2017 році організація вперге проводить етап проекту "Image Mapping" за межам України, а саме на базі "Долини Інноваторів" (Анталєпте, Литва).
 • Організація зайнята молодіжною волонтерською мобільністю, зокрема готує молодь для участі в програмі Європейської Волонтерської Служби, Вельтверц, робочі табори SCI.
 • В 2016-17 ГО "ЦР Пангея Ультіма" проводить проект під назвою "Школа молодого активіста ТОСОКО" за підтримки European Youth Foundation Ради Європи, який включає в себе проведення тренінгів для молоді з усієї України в рзіних містах України на теми, необхідні для формування молодіжного активізму серед учасників, теми компетентності, солідарності та толерантності. За виконанням тренінгів слідують ініціативи, що виконуються учасниками.
 • Організація розвиває напрямок вуличного і аматорського театру, виористовує цей інструмент для роботи з молоддю. З 2016 року засновується англомовний театр "Movers and Shakers".
 • З 2015 року організація починає співпрацювати із Корпусом Миру в Украні і як партнер ГО "Наше Поділля" залучає волонтера із США для роботи в своїх програмах та для посилення організаційної здатності. За час роботи із волонтером в партнерстві із тою ж ГО "Наше Поділля" наша організація включається до роботи з розвитку Еко-навчальної платформи в одному із сіл Вінницької області (с. Стіна).
 • 2016 організація активно долучається до модливостей програми Еразмус Плюс, в першу чергу реалізувавши молодіжний обмін "Understanding each other" в українських Карпатах, приймаючи молодь із наступних країн: Україна, Австрія, Туреччина, Вірменія, Росія, Румунія, Грузія, які жили разом та проходили програму на тематику миру та екологічно-свідомого існування. Також організація як партнер долучається до тренінгів та молодіжних обмінів у Румунії та Вірменії ("We have rights, now let's be humans").
 • 2016 ГО долучається до запуску Еко-навчальної платформи у с.Стіна Вінницької області, розпочатої ГО "Наше Поділля". Платформа має величезний потенціал до розвитку молодіжних, навчальних, еколонічних програм та інших ініціатив за співпраці із місцевою громадою. Уже в 2017 році проводяться перші табори в Стіні, знаковим серед яких бувв "Анімаційний табір Image Mapping" в Стіні.

Примітки

Посилання