Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Зелена)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Країна  Україна
Ідентифікатори й посилання

Церква Різдва Пресвятої Богородиці — парафія і храм Бучацького благочиння Тернопільської єпархії Православної церкви України в селі Зелена (Чортківський район) Чортківського району Тернопільської області.

Історія церкви

Храм будовано і освячено у 1882 році. Під час Другої світової війни його частково зруйнували, після того не відновлювали. У часи комуністичної влади церква служила складом для мінеральних добрив. На початку 80-х років її зруйнували до фундамента.

До визначних діячів с. Зелена належить о. Василь Мельник, якого у 1928 році висвятив митрополит Андрей Шептицький. За його ініціативи створено товариство «Просвіта», під його керівництвом проходи ло будівництво Народного дому. Він публікував художні твори під псевдонімом Василя Лімниченка. Епічні та драматичні твори В. Лімниченка є виявом християнських моральних засад.

У серпні 1989 року розпочали відбудову церкви 21 вересня, на храмовий празник вперше півстоліття біля те недобудованої святині відправлено перше богослужіння.

Ця подія докорінно змінила життя села. У відновленні брали участь не тільки зеленінчани, але й діаспора, за кошти якої зроблено розпис.

Парохи

  • о. Василь Мельник,
  • о. Василій Марчишак,
  • Богдан Дзюбанчин (з 1991).

Джерела