Відмінності між версіями «Цивільна авіація»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 8: Рядок 8:


* [[Повітряний транспорт]]
* [[Повітряний транспорт]]
* [[[ДП "Український обчислювальний центр цивільної авіації"]http://www.sirena.kiev.ua]]
* ДП "Український обчислювальний центр цивільної авіації" [http://www.sirena.kiev.ua]

Версія за 12:55, 23 грудня 2008

Циві́льна авіа́ція — перевезення пасажирів, багажу, вантажів і пошти; виконання авіаційних робіт в різних галузях економіки (сільському господарстві, будівництві, для охорони лісів, обслуговування експедицій, тощо); надання медичної допомоги населенню і проведення санітарних заходів; експериментальних і науково-дослідних робіт; навчальних, культурно-просвітніх і спортивних заходів, а також пошуково-рятувальних і аварійно-рятувальних робіт і надання допомоги у разі стихійних лих.

В листопаді 1944 було підписано Чиказьку конвенцію про міжнародну цивільну авіацію, одним з пунктів якої було створення ICAO - міжнародної організації цівильної авіації.

При зростаючому потоці перевезень контроль за повітряним простором перетворюється у велику проблему, і в 1963 був встановлений Євроконтроль у складі Бельгії, Франції, Західної Німеччини, Люксембургу, Нідерландів і Англії для спостереження як за військовими, так і цивільними польотами літаків країн-учасниць. Існує також тенденція координувати обслуговування між національними авіалініями; наприклад, був встановлений у 1963 Повітряний союз між Францією (Air France), Західною Німеччиною (Lufthansa), Італією (Alitalia), Бельгією (Sabena).

Дивись також