Чатрал Санге Дордже

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чатрал Санге Дордже (англ. Chatral Sangye Dorje) (18 червня 19135 січня 2016) — відомий майстер Дзогчен. Народився в 1913 році в селі провінції Н'яронг в Кхамі, але незабаром із своєю сім'єю переїхав до Амдо.

Коротка біографія[ред. | ред. код]

У віці 15 років він відкинув привязку до своїх рідних і відправився вчитися і практикувати у багатьох великих вчителів. Подорожував він тільки пішки і відмовлявся зупинятися у звичайних хазяїв, надаючи перевагу хижкам аскетів, пещерам або свій власний маленький намет.

Чатрал Рінпоче завжди уникав політики або регламентованності в своєму житті, замість цього вибираючи життя йогіна. Він завжди дотримувався аскетичної практики. Досі, не зважаючи на свій вік, він все ще здоровий і повний сил, і продовжує подорожувати, рідко залишаючись на одному місці більше кількох місяців, продовжуючи свою бодхісатвічну діяльність на благо всіх живих істот. Йогін мирянин, він також прагне підтримувати строгу моральну дисципліну в контексті вчення Дзогчен. Рінпоче особливо відомий за своє строге вегетаріанство і щорічну практику викупу життів мільйонів живих істот в Індії і Непалі.

Посилання[ред. | ред. код]