Відмінності між версіями «Чемпіонат СРСР з хокею із шайбою 1950—1951»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(Виправлено джерел: 0; позначено як недійсні: 1. #IABot (v2.0beta15))
 
Рядок 70: Рядок 70:
 
! width="50" | О
 
! width="50" | О
 
|- bgcolor="lemonchiffon" align="center"
 
|- bgcolor="lemonchiffon" align="center"
| 1. ||align="left"| [[Динамо (хокейний клуб, Москва)|«Динамо» Москва]] || 5 ||5||0||0||31||6||'''10'''
+
| 1. ||align="left"| [[Динамо (хокейний клуб, Москва)|«Динамо» (Москва)]] || 5 ||5||0||0||31||6||'''10'''
 
|- bgcolor="lemonchiffon" align="center"
 
|- bgcolor="lemonchiffon" align="center"
| 2. ||align="left"| [[Крила Рад (хокейний клуб)|«Крила Рад» Москва]] || 5 ||4||0||1||31||9|| '''8'''
+
| 2. ||align="left"| [[Крила Рад (хокейний клуб)|«Крила Рад» (Москва)]] || 5 ||4||0||1||31||9|| '''8'''
 
|- bgcolor="lemonchiffon" align="center"
 
|- bgcolor="lemonchiffon" align="center"
| 3. ||align="left"| [[СКА (хокейний клуб)|ЛБО Ленінград]] || 5 ||2||1||2||11||23||'''5'''
+
| 3. ||align="left"| [[СКА (хокейний клуб)|ЛБО (Ленінград)]] || 5 ||2||1||2||11||23||'''5'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 4. ||align="left"| [[Спартак (хокейний клуб, Москва)|«Спартак» Москва]] || 5 ||1||2||2||17||16||'''4'''
+
| 4. ||align="left"| [[Спартак (хокейний клуб, Москва)|«Спартак» (Москва)]] || 5 ||1||2||2||17||16||'''4'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 5. ||align="left"| [[Трактор (хокейний клуб)|«Дзержинець» Челябінськ]] || 5 ||1||1||3||12||19||'''3'''
+
| 5. ||align="left"| [[Трактор (хокейний клуб)|«Дзержинець» (Челябінськ)]] || 5 ||1||1||3||12||19||'''3'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 6. ||align="left"| «Спартак» Мінськ || 5 ||0||0||5||3||32||'''0'''
+
| 6. ||align="left"| [[Спартак (хокейний клуб, Мінськ)|«Спартак» (Мінськ)]] || 5 ||0||0||5||3||32||'''0'''
 
|}
 
|}
   
Рядок 97: Рядок 97:
 
! width="50" | О
 
! width="50" | О
 
|- bgcolor="lemonchiffon" align="center"
 
|- bgcolor="lemonchiffon" align="center"
| 1. ||align="left"| [[ВПС МВО (хокейний клуб)|ВПС Москва]] || 5 ||4||1||0||43||9||'''9'''
+
| 1. ||align="left"| [[ВПС МВО (хокейний клуб)|ВПС (Москва)]] || 5 ||4||1||0||43||9||'''9'''
 
|- bgcolor="lemonchiffon" align="center"
 
|- bgcolor="lemonchiffon" align="center"
| 2. ||align="left"| [[ЦСКА (хокейний клуб, Москва)|ЦБЧА Москва]] || 5 ||4||1||0||33||10|| '''9'''
+
| 2. ||align="left"| [[ЦСКА (хокейний клуб, Москва)|ЦБЧА (Москва)]] || 5 ||4||1||0||33||10|| '''9'''
 
|- bgcolor="lemonchiffon" align="center"
 
|- bgcolor="lemonchiffon" align="center"
| 3. ||align="left"| «Динамо» Ленінград || 5 ||2||0||3||19||30||'''4'''
+
| 3. ||align="left"| [[Динамо (хокейний клуб, Санкт-Петербург)|«Динамо» (Ленінград)]] || 5 ||2||0||3||19||30||'''4'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 4. ||align="left"| «Динамо» Таллінн || 5 ||2||0||3||9||29||'''4'''
+
| 4. ||align="left"| {{Не перекладено|Динамо (хокейний клуб, Таллінн)|«Динамо» (Таллінн)|ru|Динамо (хоккейный клуб, Таллин)}} || 5 ||2||0||3||9||29||'''4'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 5. ||align="left"| [[Динамо-Енергія (хокейний клуб)|«Динамо» Свердловськ]] || 5 ||1||1||3||18||32||'''3'''
+
| 5. ||align="left"| [[Динамо-Енергія (хокейний клуб)|«Динамо» (Свердловськ)]] || 5 ||1||1||3||18||32||'''3'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 6. ||align="left"| [[Динамо (хокейний клуб, Рига)|«Даугава» Рига]] || 5 ||0||1||4||13||25||'''1'''
+
| 6. ||align="left"| [[Динамо (хокейний клуб, Рига)|«Даугава» (Рига)]] || 5 ||0||1||4||13||25||'''1'''
 
|}
 
|}
   
Рядок 126: Рядок 126:
 
! width="50" | О
 
! width="50" | О
 
|- bgcolor="beige" align="center"
 
|- bgcolor="beige" align="center"
| 1. ||align="left"| [[ВПС МВО (хокейний клуб)|ВПС Москва]] || 10 ||9||1||0||74||18||'''19'''
+
| 1. ||align="left"| [[ВПС МВО (хокейний клуб)|ВПС (Москва)]] || 10 ||9||1||0||74||18||'''19'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 2. ||align="left"| [[Динамо (хокейний клуб, Москва)|«Динамо» Москва]] || 10 ||7||0||3||50||34|| '''14'''
+
| 2. ||align="left"| [[Динамо (хокейний клуб, Москва)|«Динамо» (Москва)]] || 10 ||7||0||3||50||34|| '''14'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 3. ||align="left"| [[Крила Рад (хокейний клуб)|«Крила Рад» Москва]] || 10 ||6||1||3||41||23||'''13'''
+
| 3. ||align="left"| [[Крила Рад (хокейний клуб)|«Крила Рад» (Москва)]] || 10 ||6||1||3||41||23||'''13'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 4. ||align="left"| [[ЦСКА (хокейний клуб, Москва)|ЦБЧА Москва]] || 10 ||5||0||5||36||33||'''10'''
+
| 4. ||align="left"| [[ЦСКА (хокейний клуб, Москва)|ЦБЧА (Москва)]] || 10 ||5||0||5||36||33||'''10'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 5. ||align="left"| «Динамо» Ленінград || 10 ||2||0||8||30||47||'''4'''
+
| 5. ||align="left"| [[Динамо (хокейний клуб, Санкт-Петербург)|«Динамо» (Ленінград)]] || 10 ||2||0||8||30||47||'''4'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 6. ||align="left"| [[СКА (хокейний клуб)|ЛБО Ленінград]] || 10 ||0||0||10||13||88||'''0'''
+
| 6. ||align="left"| [[СКА (хокейний клуб)|ЛБО (Ленінград)]] || 10 ||0||0||10||13||88||'''0'''
 
|}
 
|}
   
Рядок 153: Рядок 153:
 
! width="50" | О
 
! width="50" | О
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 7. ||align="left"| [[Трактор (хокейний клуб)|«Дзержинець» Челябінськ]] || 5 ||2||3||0||22||12||'''7'''
+
| 7. ||align="left"| [[Трактор (хокейний клуб)|«Дзержинець» (Челябінськ)]] || 5 ||2||3||0||22||12||'''7'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 8. ||align="left"| [[Спартак (хокейний клуб, Москва)|«Спартак» Москва]] || 5 ||3||1||1||22||15|| '''7'''
+
| 8. ||align="left"| [[Спартак (хокейний клуб, Москва)|«Спартак» (Москва)]] || 5 ||3||1||1||22||15|| '''7'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 9. ||align="left"| [[Динамо-Енергія (хокейний клуб)|«Динамо» Свердловськ]] || 5 ||3||1||1||17||17||'''7'''
+
| 9. ||align="left"| [[Динамо-Енергія (хокейний клуб)|«Динамо» (Свердловськ)]] || 5 ||3||1||1||17||17||'''7'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 10. ||align="left"| [[Динамо (хокейний клуб, Рига)|«Даугава» Рига]] || 5 ||2||1||2||17||17||'''5'''
+
| 10. ||align="left"| [[Динамо (хокейний клуб, Рига)|«Даугава» (Рига)]] || 5 ||2||1||2||17||17||'''5'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 11. ||align="left"| «Динамо» Таллінн || 5 ||2||0||3||23||20||'''4'''
+
| 11. ||align="left"| [[Динамо (хокейний клуб, Таллінн)|«Динамо» (Таллінн)]] || 5 ||2||0||3||23||20||'''4'''
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
 
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center"
| 12. ||align="left"| «Спартак» Мінськ || 5 ||0||0||5||7||27||'''0'''
+
| 12. ||align="left"| [[Спартак (хокейний клуб, Мінськ)|«Спартак» (Мінськ)]] || 5 ||0||0||5||7||27||'''0'''
 
|}
 
|}
   
 
== Склади команд-призерів ==
 
== Склади команд-призерів ==
 
# [[ВПС МВО (хокейний клуб)|ВПС]]: воротарі — [[Мкртичан Григорій Мкртичевич|Григорій Мкртичан]], [[Пучков Микола Георгійович|Микола Пучков]], Борис Тропін; захисники — [[Виноградов Олександр Миколайович|Олександр Виноградов]], Юрій Володін, Ігор Горшков, [[Жибуртович Павло Миколайович|Павло Жибуртович]], [[Леонов Револьд Олександрович|Револьд Леонов]], [[Тихонов Віктор Васильович|Віктор Тихонов]]; нападники — [[Архіпов Анатолій Семенович|Анатолій Архіпов]], [[Бабич Євген Макарович|Євген Бабич]], [[Бобров Всеволод Михайлович|Всеволод Бобров]], Анатолій Вікторов, Петро Котов, Володимир Новожилов, Олександр Стриганов, [[Шувалов Віктор Григорович|Віктор Шувалов]]. Тренер — [[Бобров Всеволод Михайлович|Всеволод Бобров]].
 
# [[ВПС МВО (хокейний клуб)|ВПС]]: воротарі — [[Мкртичан Григорій Мкртичевич|Григорій Мкртичан]], [[Пучков Микола Георгійович|Микола Пучков]], Борис Тропін; захисники — [[Виноградов Олександр Миколайович|Олександр Виноградов]], Юрій Володін, Ігор Горшков, [[Жибуртович Павло Миколайович|Павло Жибуртович]], [[Леонов Револьд Олександрович|Револьд Леонов]], [[Тихонов Віктор Васильович|Віктор Тихонов]]; нападники — [[Архіпов Анатолій Семенович|Анатолій Архіпов]], [[Бабич Євген Макарович|Євген Бабич]], [[Бобров Всеволод Михайлович|Всеволод Бобров]], Анатолій Вікторов, Петро Котов, Володимир Новожилов, Олександр Стриганов, [[Шувалов Віктор Григорович|Віктор Шувалов]]. Тренер — [[Бобров Всеволод Михайлович|Всеволод Бобров]].
# [[Динамо (хокейний клуб, Москва)|«Динамо» М]]: воротар — Карл Ліїв, Віктор Ставровський, [[Яшин Лев Іванович|Лев Яшин]]; захисники — Микола Алексушин, Хамід Ісламов, Василь Комаров, Віталій Костарєв, Анатолій Наумов, [[Толмачов Олег Васильович|Олег Толмачов]]; нападники — Віктор Климович, [[Кузін Валентин Єгорович|Валентин Кузін]], Анатолій Молотков, Борис Петелін, [[Поставнін Микола Васильович|Микола Поставнін]], [[Уваров Олександр Миколайович|Олександр Уваров]], Сергій Уфімцев. Тренер — [[Чернишов Аркадій Іванович|Аркадій Чернишов]].
+
# [[Динамо (хокейний клуб, Москва)|«Динамо» М]]: воротар — Карл Ліїв, Віктор Ставровський, [[Яшин Лев Іванович|Лев Яшин]]; захисники — Микола Алексушин, Хамід Ісламов, Василь Комаров, Віталій Костарєв, Анатолій Наумов, [[Толмачов Олег Васильович|Олег Толмачов]]; нападники — Віктор Климович, [[Кузін Валентин Єгорович|Валентин Кузін]], Анатолій Молотков, {{Не перекладено|Петелін Борис Олексійович|Борис Петелін||Boris Petelin}}, [[Поставнін Микола Васильович|Микола Поставнін]], [[Уваров Олександр Миколайович|Олександр Уваров]], Сергій Уфімцев. Тренер — [[Чернишов Аркадій Іванович|Аркадій Чернишов]].
 
# [[Крила Рад (хокейний клуб)|«Крилах Рад»]]: воротарі — Борис Запрягаєв, Василь Чепижев; захисники — Анатолій Кострюков, [[Кучевський Альфред Йосипович|Альфред Кучевський]], Микола Нілов, Олександр Прилепський, [[Сидоренков Генріх Іванович|Генріх Сидоренков]]; нападники — [[Бичков Михайло Іванович|Михайло Бичков]], [[Гуришев Олексій Михайлович|Олексій Гуришев]], Валентин Захаров, Сергій Мітін, [[Пантюхов Юрій Борисович|Юрій Пантюхов]], Микола Паршин, Леонід Степанов, [[Хлистов Микола Павлович|Микола Хлистов]]. Тренер — [[Єгоров Володимир Кузьмич|Володимир Єгоров]].
 
# [[Крила Рад (хокейний клуб)|«Крилах Рад»]]: воротарі — Борис Запрягаєв, Василь Чепижев; захисники — Анатолій Кострюков, [[Кучевський Альфред Йосипович|Альфред Кучевський]], Микола Нілов, Олександр Прилепський, [[Сидоренков Генріх Іванович|Генріх Сидоренков]]; нападники — [[Бичков Михайло Іванович|Михайло Бичков]], [[Гуришев Олексій Михайлович|Олексій Гуришев]], Валентин Захаров, Сергій Мітін, [[Пантюхов Юрій Борисович|Юрій Пантюхов]], Микола Паршин, Леонід Степанов, [[Хлистов Микола Павлович|Микола Хлистов]]. Тренер — [[Єгоров Володимир Кузьмич|Володимир Єгоров]].
   
 
== Найкращі снайпери ==
 
== Найкращі снайпери ==
  +
<div style="-moz-column-count:2; column-count:2; -webkit-column-count:2;">
 
* [[Бобров Всеволод Михайлович|Всеволод Бобров]] (''ВПС'')&nbsp;— 42
 
* [[Бобров Всеволод Михайлович|Всеволод Бобров]] (''ВПС'')&nbsp;— 42
 
* [[Шувалов Віктор Григорович|Віктор Шувалов]] (''ВПС'')&nbsp;— 28
 
* [[Шувалов Віктор Григорович|Віктор Шувалов]] (''ВПС'')&nbsp;— 28
 
* [[Уваров Олександр Миколайович|Олександр Уваров]] (''«Динамо» М'')&nbsp;— 21
 
* [[Уваров Олександр Миколайович|Олександр Уваров]] (''«Динамо» М'')&nbsp;— 21
 
* [[Гуришев Олексій Михайлович|Олексій Гуришев]] (''«Крила Рад»'')&nbsp;— 20
 
* [[Гуришев Олексій Михайлович|Олексій Гуришев]] (''«Крила Рад»'')&nbsp;— 20
* Леонід Степанов (''«Крила Рад»''), Віктор Климович (''«Динамо» М''), [[Бабич Євген Макарович|Євген Бабич]] (''ВПС'')&nbsp;— по 13
+
* [[Бабич Євген Макарович|Євген Бабич]] (''ВПС'')&nbsp;— 13
  +
* Віктор Климович (''«Динамо» М'') — 13
  +
* Леонід Степанов (''«Крила Рад»'') — 13
  +
* [[Комаров Олександр Георгійович|Олександр Комаров]] (''ЦБЧА'')&nbsp;— 12
  +
* [[Кузін Валентин Єгорович|Валентин Кузін]] (''«Динамо» М'')&nbsp;— 12
  +
* [[Єлизаров Володимир Миколайович|Володимир Єлизаров]] (''ЦБЧА'') — 11
  +
* Валентин Захаров (''«Крила Рад»'')&nbsp;— 11
  +
* Петро Котов (''ВПС'')&nbsp;— 11
  +
* [[Поставнін Микола Васильович|Микола Поставнін]] (''«Динамо» М'')&nbsp;— 11
  +
* [[Черепанов Олександр Петрович|Олександр Черепанов]] (''«Динамо» Св'')&nbsp;— 11
  +
</div>
   
 
== Джерела ==
 
== Джерела ==

Поточна версія на 04:01, 15 серпня 2019

Чемпіонат СРСР 1950/51
Загальні відомості
Країна СРСР СРСР
Час проведення 12 грудня 1950 —
23 січня 1951
Кількість команд 12
Міста-господарі Москва
Свердловськ
Челябінськ
Призери
Чемпіон ВПС Москва
2-е місце «Динамо» Москва
3-є місце «Крила Рад» Москва
Статистика
Матчів зіграно 75
Голів забито 593 (7,91 за матч)
Найкращий снайпер Всеволод Бобров
(ВПС) — 42
Найбільша перемога ВПС Москва — ЛБО Ленінград  14:1
Інші відомості
Володар кубка «Крила Рад» Москва
Попередній сезон 1949/50
Наступний сезон 1951/52

П'ятий чемпіонат СРСР з хокею із шайбою проходив з 12 грудня 1950 по 23 січня 1951. У змаганні брали участь 12 команд, які на попередньому етапі були поділені на дві підгрупи. По три найкращі клуби вийшли до фінального етапу. Переможцем вперше став московський ВПС. Найкращий снайпер — Всеволод Бобров (42 закинуті шайби).

Підсумкові таблиці[ред. | ред. код]

Скорочення: М = підсумкове місце, І = ігри, Пер = перемоги, Н = нічиї, Пор = поразки, ЗШ = закинуті шайби, ПШ = пропущені шайби, О = набрані очки

Попередній етап[ред. | ред. код]

Підгрупа А[ред. | ред. код]

Матчі проходили у Челябінську.

М Команда І Пер Н Пор ЗШ ПШ О
1. «Динамо» (Москва) 5 5 0 0 31 6 10
2. «Крила Рад» (Москва) 5 4 0 1 31 9 8
3. ЛБО (Ленінград) 5 2 1 2 11 23 5
4. «Спартак» (Москва) 5 1 2 2 17 16 4
5. «Дзержинець» (Челябінськ) 5 1 1 3 12 19 3
6. «Спартак» (Мінськ) 5 0 0 5 3 32 0

Підгрупа Б[ред. | ред. код]

Матчі проходили у Свердловську.

М Команда І Пер Н Пор ЗШ ПШ О
1. ВПС (Москва) 5 4 1 0 43 9 9
2. ЦБЧА (Москва) 5 4 1 0 33 10 9
3. «Динамо» (Ленінград) 5 2 0 3 19 30 4
4. «Динамо» (Таллінн)[ru] 5 2 0 3 9 29 4
5. «Динамо» (Свердловськ) 5 1 1 3 18 32 3
6. «Даугава» (Рига) 5 0 1 4 13 25 1

Фінальний етап[ред. | ред. код]

За 1-6 місця[ред. | ред. код]

Проводився груповий турнір у два кола (Москва).

М Команда І Пер Н Пор ЗШ ПШ О
1. ВПС (Москва) 10 9 1 0 74 18 19
2. «Динамо» (Москва) 10 7 0 3 50 34 14
3. «Крила Рад» (Москва) 10 6 1 3 41 23 13
4. ЦБЧА (Москва) 10 5 0 5 36 33 10
5. «Динамо» (Ленінград) 10 2 0 8 30 47 4
6. ЛБО (Ленінград) 10 0 0 10 13 88 0

За 7-12 місця[ред. | ред. код]

Проводився груповий турнір в одне коло (Челябінськ).

М Команда І Пер Н Пор ЗШ ПШ О
7. «Дзержинець» (Челябінськ) 5 2 3 0 22 12 7
8. «Спартак» (Москва) 5 3 1 1 22 15 7
9. «Динамо» (Свердловськ) 5 3 1 1 17 17 7
10. «Даугава» (Рига) 5 2 1 2 17 17 5
11. «Динамо» (Таллінн) 5 2 0 3 23 20 4
12. «Спартак» (Мінськ) 5 0 0 5 7 27 0

Склади команд-призерів[ред. | ред. код]

  1. ВПС: воротарі — Григорій Мкртичан, Микола Пучков, Борис Тропін; захисники — Олександр Виноградов, Юрій Володін, Ігор Горшков, Павло Жибуртович, Револьд Леонов, Віктор Тихонов; нападники — Анатолій Архіпов, Євген Бабич, Всеволод Бобров, Анатолій Вікторов, Петро Котов, Володимир Новожилов, Олександр Стриганов, Віктор Шувалов. Тренер — Всеволод Бобров.
  2. «Динамо» М: воротар — Карл Ліїв, Віктор Ставровський, Лев Яшин; захисники — Микола Алексушин, Хамід Ісламов, Василь Комаров, Віталій Костарєв, Анатолій Наумов, Олег Толмачов; нападники — Віктор Климович, Валентин Кузін, Анатолій Молотков, Борис Петелін[en], Микола Поставнін, Олександр Уваров, Сергій Уфімцев. Тренер — Аркадій Чернишов.
  3. «Крилах Рад»: воротарі — Борис Запрягаєв, Василь Чепижев; захисники — Анатолій Кострюков, Альфред Кучевський, Микола Нілов, Олександр Прилепський, Генріх Сидоренков; нападники — Михайло Бичков, Олексій Гуришев, Валентин Захаров, Сергій Мітін, Юрій Пантюхов, Микола Паршин, Леонід Степанов, Микола Хлистов. Тренер — Володимир Єгоров.

Найкращі снайпери[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]