Чемпіонат світу з біатлону 2008

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кубок світу
2007–08
Чоловіки

Загальний | Спринт | Персьют | Мас-старт | Індивідуальна | Естафета

Змішана естафета
Жінки

Загальний | Спринт | Персьют | Мас-старт | Індивідуальна | Естафета

Етапи

Контіолахті | Гохфільцен | Поклюка | Обергоф | Рупольдінг
Антерсельва | Пхенчхан | Ханти-Мансійськ | Хольменколлен

Чемпіонат світу

44-й чемпіонат світу з біатлону проходив у Естерсунді, Швеція, з 9 лютого по 13 лютого 2009 року.

До програми чемпіонату входило 11 змагань із окремих дисциплін: спринту, переслідування, індивідуальної гонки, мас-старту та естафет — жіночої, чоловічої і змішаної. Результати всіх гонок враховувалися в залік Кубка світу з біатлону 2007-08.

Розклад

У таблиці наведено розклад змагань. Час подано за CET.

Стадіон в Естерсунді де проходив чемпіонат світу
Дата Час Чоловіки Жінки
9 лютого 14:15 / 11:00 спринт спринт
10 лютого 14:15 / 12:00 персьют персьют
12 лютого 14:15 змішана естафета
14 лютого 17:15/14:05 індивідуальна індивідуальна
16 лютого 12:00/15:00 естафета мас-старт
17 лютого 12:00/14:30 мас-старт естафета

Медалісти та призери

Чоловіки

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Індивідуальна гонка, 20 км Еміль Хегле Свендсен
Норвегія Норвегія
51:51.9
(0+1+0+0)
Уле-Ейнар Бйорндален
Норвегія Норвегія
52:23.3
(1+1+0+0)
Максим Максимов
Росія Росія
52:26.7
(0+0+0+0)
Спринт 10 км Максим Чудов
Росія Росія
22:25.4
(0+0)
Халвар Ханевольд
Норвегія Норвегія
22:45.2
(0+0)
Уле-Ейнар Бйорндален
Норвегія Норвегія
22:55.4
(0+2)
Персьют 12,5 км Уле-Ейнар Бйорндален
Норвегія Норвегія
31:04.5
(0+1+1+0)
Максим Чудов
Росія Росія
31:14.16
(2+0+2+0)
Александер Вольф
Німеччина Німеччина
31:47.3
(0+0+1+0)
Мас-старт 15 км Еміль Хегле Свендсен
Норвегія Норвегія
36:12.6
(1+0+0+0)
Уле-Ейнар Бйорндален
Норвегія Норвегія
36:13.0
(0+0+1+0)
Максим Чудов
Росія Росія
36:37.5
(0+1+2+0)
Естафета 4 x 7,5 км Росія Росія
Іван Черезов
Микола Круглов
Дмитро Ярошенко
Максим Чудов
1:21:00.7 Норвегія Норвегія
Еміль Хегле Свендсен
Руне Братсвеен
Халвар Ханевольд
Уле Ейнар Бйорндален
1:21:49.9 Німеччина Німеччина
Міхаель Рьош
Александер Вольф
Андреас Бірнбахер
Міхаель Грайс
1:22:43.2

Жінки

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Індивідуальна 15 км Катерина Юр'єва
Росія Росія
44:23.8
(0+0+0+0)
Мартіна Бек
Німеччина Німеччина
45:37.1
(1+0+0+0)
Оксана Хвостенко
Україна Україна
46:48.2
(0+0+1+0)
Спринт 7,5 км Андреа Хенкель
Німеччина Німеччина
19:43.1
(0+0)
Альбіна Ахатова
Росія Росія
19:55.8
(0+0)
Оксана Хвостенко
Україна Україна
20:06.3
(0+0)
Персьют 10 км Андреа Хенкель
Німеччина Німеччина
28:56.0
(0+0+0+0)
Катерина Юр'єва
Росія Росія
29:16.5
(0+0+0+0)
Альбіна Ахатова
Росія Росія
29:34.5
(0+0+0+0)
Мас-старт 12,5 км Маґдалена Нойнер
Німеччина Німеччина
39:36.5
(0+0+2+2)
Тура Бергер
Норвегія Норвегія
39:39.5
(1+0+0+0)
Катерина Юр'єва
Росія Росія
40:06.0
(1+0+1+0)
Естафета 4 x 6 км Німеччина Німеччина
Мартіна Бек
Андреа Генкель
Маґдалена Нойнер
Каті Вільгельм
1:10:12.6 Україна Україна
Оксана Яковлєва
Віта Семеренко
Валя Семеренко
Оксана Хвостенко
1:10:43.5 Франція Франція
Дельфін Перетто
Марі Лор Брюне
Сільві Бекар
Сандрін Байї
1:11:48.3

Змішана естафета

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Змішана естафета 2 x 6 км + 2 x 7,5 км Німеччина
Сабріна Бухгольц
Маґдалена Нойнер
Андреас Бірнбахер
Міхаель Грайс
1:12:20.5 Білорусь
Людмила Калінчік
Дарія Домрачова
Рустам Валіулін
Сергій Новіков
1:13:13.1 Росія
Світлана Слєпцова
Оксана Неупокоєва
Микола Круглов
Дмитро Ярошенко
1:13:23.4

Таблиця медалей

 Місце  Країна Золото Срібло Бронза Загалом
1 Німеччина Німеччина 5 1 2 8
2 Норвегія Норвегія 3 5 1 9
3 Росія Росія 3 3 5 11
4 Україна Україна 0 1 2 3
5 Білорусь Білорусь 0 1 0 1
6 Франція Франція 0 0 1 1
Всього 11 11 11 33

Джерела

За даними сайту IBU