Черкащина. Універсальна енциклопедія: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
'
'


=
== Вихідні дані ==

«Черкащина. Універсальна енциклопедія». Документально-публіцистичне наукове фотоілюстративне історичне видання / Автор-упорядник Віктор Жадько. — К.: ВПК «Експрес-Поліграф», 2010. — 1104 с.; іл.

Енциклопедія дає цілісний образ Черкащини в подіях, інституціях, установах, поняттях тощо й охоплює період від XV до початку XXI століття.

Енциклопедія містить історико-документальні довідки про події, відомих людей, історію населених пунктів, пам'ятки культури, заклади освіти, культури та мистецтв і багато іншого. Автор-упорядник: В.&nbsp;О.&nbsp;Жадько&nbsp;— лауреат черкаської обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича<ref>[http://nsku.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=374%3A2010-12-06-07-06-08&catid=64%3A2010-10-15-11-52-51&Itemid=35&lang=uk nsku.org.ua] Черкащина: Універсальна енциклопедія</ref>

У книзі, зокрема, містяться нові матеріали про Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка і їх оточення, козаків і гайдамаків, гетьманів, про отаманів Холодного Яру, героїчних земляків часів Громадянської і Другої світової воєн. У книзі є відомості про відомих осіб упродовж всього історичного часу: від перших відомостей про заснування і розвиток краю до сьогодні. Значна увага в енциклопедії відводиться природним ресурсам, природокористуванню, охороні довкілля.

Черкащина представлена в книзі через її села й міста, річки та історичні пам'ятки. Досі чимало впорядкованого ним матеріалу не друкувалося, і це робить видання унікальним.


== Упорядник ==
== Упорядник ==

Версія за 07:35, 10 лютого 2012

'

=

Упорядник

Віктор Олексійович Жадько — професор, завідувач кафедрою журналістики Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доктор філософських наук, професор; заслужений працівник освіти України, академік АН ВО України. Член Національних Спілок - журналістів, письменників і краєзнавців.

Віктор Жадько підготував це видання внаслідок десятилітнього збирання матеріалів на основі та з використанням архівного, наукового, художньо-документального, історичного та публіцистичного фактажу, авторство засвідчено після кожної статті; упорядник відвідав 800 сіл області, де збирав матеріал та фотографував історичні пам'ятки. Окрім того в енциклопедії вміщено 157 малюнків різних аматорів пензля, з них -50, Т.Шевченка.

Висунення на державну премію

Національна спілка краєзнавців України висунула цю працю на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки[1][2], але книга не пройшла конкурсного відбору [3].

Роботу В.Жадька, висунену на здобуття Державної премії рецензували академік НАН України Іван Дзюба, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського НАН України та Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова.

Примітки

  1. http://www.kdpu-nt.gov.ua Подання книги «Черкащина. Універсальна енциклопедія»
  2. http://www.kdpu-nt.gov.ua Список подань на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки
  3. http://www.kdpu-nt.gov.ua Список робіт, допущених до здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки