Відмінності між версіями «Четвертий Константинопольський собор (східно-православний)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
 
(Не показано одну проміжну версію цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
 
{{Otheruses|Софійський собор}}
 
{{Otheruses|Софійський собор}}
   
  +
'''Четве́ртий''' '''Константино́польський собо́р''' відбувся у 879–880 рр. Він підтвердив відновлення Фотія I патріархом Константинополя.
'''Собо́р 879—880 років''', також '''Софі́йський собо́р''' — церковний собор ([[синод]]), скликаний 879 року під головуванням патріарха [[Фотій (патріарх)|Фотія]] у храмі [[Софійський собор (Константинополь)|Св. Софії]] в [[Константинополь|Константинополі]]. Собор, серед іншого, зарахував до числа вселенських [[Другий Нікейський собор]] [[787]] року. Визначення Собору 879 року входять до канонічного кодексу [[Православна церква|Православної Церкви]].
 
  +
  +
Результат цього собору визнається таким, що має повноваження Вселенського собору східними православними християнами, які іноді називають його Восьмим Вселенським Собором.
   
 
== Історія ==
 
== Історія ==

Поточна версія на 18:21, 3 січня 2021

Четве́ртий Константино́польський собо́р відбувся у 879–880 рр. Він підтвердив відновлення Фотія I патріархом Константинополя.

Результат цього собору визнається таким, що має повноваження Вселенського собору східними православними християнами, які іноді називають його Восьмим Вселенським Собором.

Історія[ред. | ред. код]

Після смерті Патріарха Ігнатія 23 жовтня 877 року Фотій знову зійшов на кафедру Константинопольських Патріархів; був скликаний новий Собор — перш за все для скасування рішення Собору 869 року. На Соборі були присутні представники всіх Патріархів і папські легати — всього 383 єпископи. Собор відновив Фотія на престолі, засудив рішення Собору 869 року, видав Визначення, що засуджує будь-які додатки до Нікейського символу віри і зокрема, римський догмат Filioque.

Статус[ред. | ред. код]

У Православній Церкві Собор 879 року вважається VIII вселенським, яким він де-факто був за своїм складом і характером прийнятих рішень, однак формально має статус помісного. Римо-Католицька церква не визнає рішень Собору 879 року.

Посилання[ред. | ред. код]