Відмінності між версіями «Чиста Криниця»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 21: Рядок 21:
   
 
== Склад ==
 
== Склад ==
* Руслан Криниця - [[вокал]], тексти, музика ([[Morose Months of Melancholy]], Akvilon)
+
* Руслан Криниця - [[вокал]], барабани, тексти, музика ([[Morose Months of Melancholy]], Akvilon)
 
* Володимир Галайда - [[електрогітара|гітара]] ([[Morose Months of Melancholy]])
 
* Володимир Галайда - [[електрогітара|гітара]] ([[Morose Months of Melancholy]])
 
* Тим Хресвельг - [[Синтезатор|клавішні]]
 
* Тим Хресвельг - [[Синтезатор|клавішні]]
* Богдан Куц - барабани
 
   
 
== Історія ==
 
== Історія ==

Версія за 12:41, 7 січня 2016

Чиста Криниця
логотип
Основна інформація
Жанр Паган-метал/НСБМ
Роки з 2000
Країна Україна Україна
Місто Харків
Мова українська, російська
Тематика Націоналізм, язичництво, націонал-соціалізм, краса української природи
Лейбл More Hate Records
Склад Руслан Криниця
Володимир Галайда
Тим Хресвельг
Богдан Куц
Колишні
учасники
Марина Адель
Сварг
Євген "Hell"
Дмитро Лесик
Ксенія Демоніка
krynycya.org.ua

«Чи́ста Крини́ця» — український правий рок-гурт. Один з перших гуртів міста Харкова у своєму музичному напрямку.

Склад

Історія

Chysta Krynycya ("Чиста Криниця") - Ukr National Folk Metal гурт з Харкова. Творчість гурту починалась з проекту "Morose Months Of Melancholy" (Black Metal, 2000 р.), але пізніше проект змінюється на "Чиста Криниця" (2004 р.).

Засновники: Руслан Криниця (вокал, барабани), Володимир Галайда (гитара), Тим Хресвельг (клавішні).

Музика - Руслан Криниця і "Чиста Криниця"; Лірика - Руслан Криниця

Попередні учасники гурту: Євген "Hell" - вокал; (2005-2007); Дмитро - бас (2005-2007); "Leksamor" - вокал (2007; у записах альбому участь не брав); Den "Svarg" - бас (2007-2010); Марина "Adel" - вокал (2009-2010).

Сесійні музиканти: Олена - вокал; (2005); Юлія - скрипка; (2012).

В Нашім Серці Україна (2006)

З 2005 року Руслан Криниця знайомиться з Тимом Хресвельгом (клавішні). Саме у цей час народилася ідея Нової групи, нової музики для самих музикантів, - це було схоже на пошук самих себе. "Чиста Криниця" створили собі "гаражні" умови для запису першого альбому: орендували гараж, купили дешеві інструменти. Переважну кількість апаратури було створено власноруч, але це не заважало працювати, бо на той час це здавалося неймовірно круто.

Альбом було вирішено писати таким чином: барабани записувала плівка магнітофону; до магнітофону були підключені декілька мікрофонів для зняття тарілок і самих барабанів, а бочку записували через колонку, яка служила, як великий мікрофон. Потім цей запис барабанів переписували с касети на комп'ютер, а усі інші інструменти записували в лінію. Перша пісня, перша мелодія, перша лірика групи - це "В Нашім Серці Україна". Ця пісня і зараз постійно лунає на концертах, як гімн гурту, бо це є корінням Чистої Криниці.

В записі альбому брали участь: Руслан Криниця - барабани Володимир Галайда - гитара Тим Хресвельг - клавіші Євген - вокал Дмитро - бас-гітара

Доля (2008)

Під час запису цього альбому відбулися зміни: Чиста Криниця розірвала відносини з організацією "Патріот України" і почала організацію концертів самостійно. Відбулися також зміни складу: гурт покинули Євген та Дмитро. До гурту приєднався новий басист - Денис Svarg (гурт Madu) і вокаліст - Олександр (Leksamor), але в запису альбому він участі не брав після інцеденту на концерті з "Коррозия Металла". Його було доставлено швидкою у лікарню після зловживання алкоголем. Після цього Руслан Криниця вирішив співати за барабанами.

Новий склад: Руслан Криниця - барабани, вокал Володимр Галайда - гитара Тим Хресвельг - клавішні Денис Svarg - бас

Альбом "Доля" має багато експерементів у нових стилях, трохи психоделічних текстів, нового саунду та gothic-атмосфери. Перший офіційний кліп "Національна Берегиня" гурт випустив саме під час запису цього альбому. Після випуску "Доля", "Чиста Криниця" разом з "Wolfenhords" випустили спліт-альбом "Slavonic Alliance".

Симфонія Життя(2009)

Для запису нового альбому "Симфонія життя", гурт вирішив взяти вокалістку - Марину Adel. Завдяки поєднанню чоловічого та жіночого вокалів, альбом стає більш мелодійним, з`являються оркестрові клавіші та хор вокалістів.

"Симфонія життя" у творчості "Чиста Криниця" є більш готичним альбомом, але не втрачаючи справжній український колорит.

Криниціада (2012)

Під час саме цього альбому в історії гурту відбувалися переломні зміни, які загартували автентизм "Чиста Криниця". Марина Adel залишила гурт разом з Денисом Svarg(ом) і для роботи над новим альбомом Руслан Криниця запросив бас-гітаристку Ксенію Демоніку(Kali). В альбом увійшла культова пісня "Залишайся Українцем". На неї було вирішено зняти кліп. Зйомки тривали приблизно 2 роки (2010-2012рр).

14 червня 2012 року на харківському телеканалі "ОТБ" було офіційно представлено демонстраційний ролік кліпу "Залишайся Українцем". У прямому ефірі лідер гурту Руслан Криниця розповів більш детально про творчий шлях, зйомки кліпу. Цей процес йшов більше року, було багато зупинок в творчому процесі.

Під кінець 2012 року Руслан Криниця вірішив створити самостійний фестиваль Folk Metal січень/липень Fest, який проходить 2 рази на рік.

Імперіон (2013)

У 2013 році гурт зняв кліп-експеримент "Імперіон", який згодом почали транслювати на українському телеканалі "A-One". Цей кліп має чітко виражений характер синоніму творчого протесту. Цей акт мистецтва, сучасний апофеоз, є сумлінним і жахливим, але, у двох словах, - він є усміхненним гротеском. Центром уваги є вкритий мороком елеватор. Він, наче самотній замок, що тихо вмер. І, щоб підкреслити сьогодення, показати маску смерті сучасності - було обране саме це місце. Велетень-зерносховище демонструє своєю непохитністю і мовчазним криком душі велич, як споруду радянської людини на кістках історії. Після випуску Single версії "Імперіон", "Чиста Криниця" записали частину нового альбому, але неочікувано відбулися великі зміни: Руслан Криниця (барабани, вокал) вирішив покинути місце за барабанами і зайняти місце вокаліста. Було запрошено нового барабанщика, до речі, брата Руслана, і нового басиста. Ксенія покинула гурт. Після таких змін було вирішено припинити запис альбому, який було записано старим складом гурту і почати все спочатку. Оновлений гурт вже готує новий альбом, а незакінчений альбом чекає свого часу.

Metal FEST "Сварогова Кузня" (2013-2014)

"СВАРОГОВА КУЗНЯ" - фестиваль, заснований Русланом Криницею, який розпочинався під назвою "Фолк Сiчень/Липень Фест" 11.01.2013 року.

Через рік було вирішено змнити назву фесту на "Сварогова Кузня", який пройшов 5 квітня 2014 року, на день народження видатного харківського рок-журналіста Сергія Короткова.

Фестиваль завжди підтримує харківський гурт "ARGENTUM", інші гурти постійно змінюються.

 Дискографія

Назва Тип Рік
В нашім серці Україна Повноформатний альбом 2006
Доля Повноформатний альбом 2008
Slavonic Alliance Спліт із Wolfenhords 2009
Симфонія Життя Повноформатний альбом 2011
Криниціада Повноформатний альбом 2012
ІМПЕРІОН Single song 2013

Кліпи гурту

Назва Рік
Національна Берегиня 2008
Залишайся Українцем 2011-2012
ІМПЕРІОН 2013

Посилання