Чорне дерево

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Чорне дерево — деякі види дерев, головним чином тропічні, частіше всього види роду діоспірос родини ебенові (зі Шрі-Ланки, Індії, Мадагаскару, Західної Африки і Південно-Східної Азії), а також Акація чорнодеревна (Acacia melanoxylon) родини мімозовихАвстралії), Дальбергія чорнодеревна (Dalbergia melanoxylon) родини метеликовихАфрики) і деякі інші.

Фігурки слонів з цейлонського ебена

Деревину цих дерев також називають чорним деревом. Вона має чорне забарвлення, часто з різними відтінками, важка (питома вага більше 1), тверда, погано колеться, добре полірується, її використовують для оздоблення дорогих меблів, виготовлення музичних інструментів, різних виробів, кольорового паркету, інкрустацій.

Чорним деревом часто називають також деревину деяких дерев помірної зони, що має природне чорне забарвлення або одержує чорний колір при обробці її дубильними речовинами і солями заліза. За якістю до чорного дерева наближається деревина дуба, що містить дубильні речовини і після тривалого перебування у воді набуває чорного кольору від з'єднання танінів з солями заліза — так званий морений дуб.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]