Чубай Соломія Григорівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чубай Соломія Григорівна
Зображення
Основна інформація
Дата народження 16 жовтня 1979(1979-10-16) (39 років)
Місце народження Львів
Національність українка
Професія музикант
Жанри експериментальний етно-рок
Колективи Джалапіта
Q: Цитати у Вікіцитатах

Чубай Соломія Григорівна (нар. 16 жовтня 1979, Львів) — музикант, вокаліст гурту «Джалапіта» та продюсер літературно-музичних проектів[1], громадська діячка. Співала у гуртах «Без цукру» і «Далі». Голова правління громадського об'єднання «Вірменська-Тридцять П'ять». Автор проектів «П'ятикнижжя» — присвячений батькові Соломії, Грицьку Чубаю та «Колискових для Олекси», проект для дітей та батьків, щоб краще зрозуміти, що таке аутизм.

Біографія

Соломія Чубай народилася 16 жовтня 1979 року в місті Львів. Батько, Григорій, помер, коли їй виповнилося 2,5 роки, в 1982 році. Старший брат Соломії, Тарас, теж є музикантом.

В 11-річному віці потрапила на навчання в один із німецьких інтернатів у Мюнхені[2]. У 20 років стала учасником студентської стипендійної програми від Інституту Сервантеса у Мадридському університеті[2]. У 2001 році закінчила Львівський національний університет ім. І. Франка, факультет іноземних мов. За фахом — іспанський філолог[2].

Працювала вчителькою, нянею, ведучою на ТБ, прес-секретарем у МО «Дзига», арт-директором у промоушен-компанії «Дік-Арт», перекладачем на ТВІ[2]. Організатор фестивалів «Флюгери Львова», «Джаз без», «Наше Різдво», вечорів поезії Костя Москальця, Богдана-Ігоря Антонича, Грицька Чубая тощо[2][3].

У 2008 р. — видала збірку поезій для дітей Грицька Чубая

У 2013 р. — втілила у життя проект «Грицько Чубай. П'ятикнижжя» та видала книжку свого батька, котра отримала Гран-прі «Найкраща книга року»

У 2014 р. — разом з львівським режисером зняла фільм «Чубай» про свого батька)

У 2016 р. — створила проект «Колискові для Олекси» та видала альбом, щоб допомогти батькам та діткам з аутизмом поширити інформацію про аутизм в Україні.

Заміжня, виховує сина Олексу з Синдромом Аспергера (високофункціональний аутизм)[4].

Примітки

Посилання