Шабля спортивна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.

Ша́бля спорти́вна (еспадрон, фр. espadon) — колюча і рубаюча зброя, що використовується на змагання з фехтування на шаблях.

Вимоги до зброї

  1. Загальна максимальна довжина шаблі -105 см.
  2. Загальна вага готової до використання шаблі становить менше 500 грамів.
  3. Клинок виготовляється зі сталі; його переріз майже прямокутний. Максимальна довжина клинка - 88 см; мінімальна ширина клинка 4 мм і вона повинна бути біля вістря (голівки). Мінімальна товщина клинка 1,2 мм, і вона також повинна знаходитися відразу нижче голівки.
  4. Гарда повинна бути суцільною, складатися з одного цілого та мати гладку зовнішню поверхню. Вона має витягнуту форму без виступаючих боків та без отворів. Вона повинна проходити скрізь прямокутний вимірювач з перетином 15 см х 14 см та висотою 15 см. При цьому клинок повинен бути паралельний осі вимірювача. В гарді повинен бути штепсель для того, щоб можна було підключити особистий шнур згідно з передбаченою системою. Дві клеми в гарді шаблі повинні безпосередньо контактувати з масою гарди, складаючи зімкнутий ланцюг через особистий шнур, котушку-змотувач і провід «котушка - електрофіксатор». Опір у зброї не може перевищувати 1 Ом. Внутрішня поверхня гарди повинна бути повністю за ізольована за допомогою лаку або прокладки.

Посилання