Шабіха

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.

Шабіха (араб. الشبيحة‎, від кореня شبح «привид») — воєнізовані проурядові формування в Сирії. Стали відомими у медіа під час громадянської війни у Сирії. Як показало проведене в 2012 році розслідування ООН, загони «Шабіха» у ході війни скоюють злочини проти людяності, вдаючись до тортур та страт».

Історія

Загони шабіха були організовані в 1980-і роки Наміром Асадом і Рифатом Асадом, близькими родичами президента Хафеза Асада[1].

У серпні 2012 року міністр оборони США виступив із заявою, що в підготовці особового складу «шабіхи» беруть участь інструктори з Ірану[2].


Примітки

  1. Hugh Macleod, Annasofie Flamand. Inside Syria’s shabiha death squads [Архівовано 15 серпня 2012 у Wayback Machine.] // «The Star» от 15 июня 2012
  2. США обвинили Иран в подготовке сирийских ополченцев [Архівовано 17 жовтня 2015 у Wayback Machine.] // LENTA.RU от 15 августа 2012

Посилання