Шао Їфу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
{{{Ім'я}}}

Сер Шао Їфу (кит. 邵逸夫, справжнє ім'я Шао Женьлен, на Заході відомий як Ран Ран Шоу - Run Run Shaw; нар. 23 листопада 1907(19071123), Нінбопом. 7 січня 2014, Гонконг[1]) — китайський підприємець, один із засновників китайської медіакорпорації Shaw Organisation, мільярдер, продюсер і філантроп.

Точна дата народження китайського медіамагната і одного з найбільших благодійників в регіоні не відома. Згідно з офіційною версією, озвученою його внучатим племінником, Шао Їфу народився 23 листопада 1907 року.

У 1924 році Шао Їфу разом зі своїми братами заснував у Сінгапурі Shaw Organisation. Наприкінці 1950-х Їфу відкрив у Гонконгу кінокомпанію Shaw Brothers Studio, а наприкінці 1960-х — телестудію Television Broadcasts (TVB), що стала згодом однією з найбільших у світі.

Шао Їфу також відомий як один з найбільших благодійників у світі. За своє життя він пожертвував різним медичним і освітнім установам не одну сотню мільйонів гонконзьких доларів. Крім того, в 2002 році медіамагнат заснував азіатську наукову премію, яка носить його ім'я.

Їфу пішов з життя 7 січня 2014 у віці 106 років, у власній резиденції в Гонконзі, в оточенні родини.

Посилання[ред.ред. код]