Шахтар (футбольний клуб, Солігорськ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Шахтар»
logo
Повна назва Футбольны клуб «Шахцёр» Салігорск
Засновано 1961
Населений пункт Білорусь Солігорськ, Білорусь
Стадіон Будівельник
Вміщує 4 200
Президент Білорусь Уладзімер Кучарав
Головний тренер Білорусь Уладзімер Журавель
Ліга Найвищий дивізіон
2018 2-ге
Домашня
Виїзна
Запасна

«Шахтар» (біл. ФК Шахцёр) — білоруський футбольний клуб із Солігорська, заснований 1961 року. Виступає у найвищому дивізіоні Білорусі. 1971 року клуб об'єднав два солігорські клуби — «Хімік» та «Горняк».

Історія

Одразу після заснування міста Солігорськ місцеві трудові колективи реґулярно проводили футбольні ігри. Восени 1961 була створена збірна поселення, яка в першому ж матчі з рахунком 5:0 розгромила команду міста Старобін. Згодом було ухвалено рішення про створення місцевої команди «ФК Шахтар», яка одразу ж була заявлена у чемпіонат Мінської області. У 1964 році завдяки перемозі на обласному рівні команда отримала запрошення до участі у чемпіонаті БРСР.

Солігорський «Шахтар» розпочав виступи у одній з трьох груп, на які розподілялося тогочасне змагання. Однак у підсумку втішних скутків показати не змогла, оскільки посіла сьоме місце з восьми можливих. В такому самому дусі пройшов і наступний чемпіонат. У 1966 було запроваджено реформи, тому чемпіонат зазнав змін у формулі свого проведення. Команди були розподілені на дві ліги, що мали ярусний характер. «Шахтар» потрапив у нижчу лігу та за загальними підсумками сезону знову посів сьоме місце. По закінченню сезону команда зазнала величезної кількості критики через незадовільну якість поля. Наступного року кількість команд у другій лізі збільшилася, що дозволило розподілити команди на дві підгрупи. «Шахтар» на початку того сезону показав впевнену гру, однак під кінець дещо збавив оберти і посів четверте місце у своїй підгрупі.

У 1968 році список учасників другої ліги поповнила ще одна солігорська команда - «Гірник», яка проте відразу стала одним з аутсайдерів турніру, в той час як «Шахтар» посів першу сходинку не тільки у своїй зоні, а й у наступному перехідному турнірі, пробившись таким чином у вищу лігу чемпіонату БРСР. Протриматися у вищій лізі БРСР «Шахтарю» вдалося не довго - за підсумками першого ж сезону команда посіла передостаннє місце в вилетіла у другу лігу.

У незалежній Білорусі команда показує впевнену гру у вищій лізі Білорусі. У 2005 році команда стала чемпіонами Білорусі з футболу а у 2003 та 2013 роках - володарями Кубку Білорусі з ногом'яча.

Досягнення

Чемпіонат Білорусі

Кубок Білорусі

  • Володар кубка (3): 2004, 2014, 2019
  • Фіналіст (4): 2006, 2008, 2009, 2015

Кубок Співдружності

  • Фіналіст (1): 2011

Склад команди

Позиція Гравець
1 Естонія ВР Артур Котенко
2 Білорусь ЗХ Михайло Шибун
3 Білорусь ЗХ Сергій Матвейчик
4 Білорусь ЗХ Олексій Янушкевич
7 Білорусь НП Неманья Чович
9 Україна ПЗ Сергій Рудика
10 Білорусь ВР Микола Януш
11 Україна ПЗ Артем Старгородський
12 Сербія ЗХ Нікола Ігнатьєвич
13 Литва ПЗ Саулюс Міколюнас
Позиція Гравець
15 Білорусь ЗХ Олександр Юревич
16 Білорусь ВР Володимир Бушма
17 Білорусь ПЗ Сергій Казека
18 Білорусь ЗХ Павло Рибак
19 Білорусь ЗХ Ігор Кузьменок
20 Україна ПЗ Ярослав Мартинюк
24 Білорусь ЗХ Віталій Трубіла
28 Україна НП Микита Татарков
29 Білорусь ЗХ Олексій Василевський
15 Білорусь ВР Дмитро Комаровський

Посилання