Шведський інститут кінематографії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:07, 12 лютого 2013, створена Yakudza (обговорення | внесок) (Відхилення редагувань і повернення до версії 11636143)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Резиденція шведського Інституту кінематографії (2009 р.)
Дизайн входу шведського Інституту кінематографії (2009 р.)

Шведський інститут кінематографії (швед. Svenska Filminstitutet) — ця установа була заснована в 1963 р. для підтримки і розвитку кіноіндустрії Швеції, телекомпаній. Цей Інститут розміщується в будівлі «Фільмгюсет» в «Яадет», що розташований в районі Естермальм у Стокгольмі. Будівля була побудована в 1970 р. в стилі модерн за проектом архітектора Петера Сельсінга. Угода фінансування цього між урядом Швеції та медіа-індустрією триває з 1 січня 2006 року.

Шведський інститут кінематографії підтримує шведське кіно і виділяє ґранти на виробництво, розповсюдження і громадський показ шведських фільмів як у Швеції, так і закордоном Швеції. Крім того, інститут вручає щорічну премію «Золотий жук», а також публікує базу даних шведських фільмів. Крім цього, даний інститут містить великий архів кіно та два театри. Влаштування регулярної демонстрації класичних фільмів Віктора Шестрьома і Моріца Стіллера сприяло популяризації шведського кіно на міжнародному рівні.

Управляючі

Голови Правління

Див. також

Примітки

Посилання