Шенвізе: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
При будівництві залізниці було споруджено будинок вокзалу «[[Запоріжжя I|Олександрівськ-Південний]]» та Південні залізничні майстерні (1876 р.), що давали заробіток 700 робітникам. При станції виникло селище, що згодом одержало назву «Південне». Більшість його населення мала безпосереднє відношення до залізниці.
 
Наприкiнцi ХIХ ст. ув Шенвiзе з’явилисяз'явилися заводи сiльскогосподарчого машинобудування, які поклали початок розвитку промисловостi. Вони належали iноземцям Копу, Леппу, Янцену, Рутбергу і випускали землеробські знаряддя та машини, нафтові двигуни, [[млин]]и, силікатну цеглу тощо. Так у [[1887]] році в Шенвiзе постав завод «Лепп і Вальман»<ref>[http://web.znu.edu.ua/pu/articles/197.pdf М.В.Романюк. Ілюстрований каталог підприємства «Лепп і Вальман» 1899 р.]</ref>.
 
У період з [[1881]] по [[1900]] роки товариство «Г.А. Нібур і Ко» ввело до експлуатації чотири млини у Шенвізе<ref>[http://olaff.at.ua/Science_work/Persij_sanatorij-kurort_kgt.pdf Олег Афанасьєв. Перший санаторій-курорт Катеринославщини]</ref>.
 
== ХХ століття ==