Відмінності між версіями «Шифон»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(оформлення, уточнення)
Рядок 1: Рядок 1:
 
[[Файл:Lillian Gish 2.jpg|міні|Актриса [[Ліліан Ґіш]] у ранньому вбранні зробленому з шіфону]]
 
[[Файл:Lillian Gish 2.jpg|міні|Актриса [[Ліліан Ґіш]] у ранньому вбранні зробленому з шіфону]]
'''Шіфон''' ({{lang-fr|chiffon}} — тканина) — легке напівпрозоре полотно, виткане з [[креп]]ових ниток.
+
'''Шифо́н'''<ref>{{СУМ-11|Шифон}}</ref> (від {{lang-fr|chiffon}}&nbsp;— «тканина», у сучасній мові має значення «ганчірка»)&nbsp;— легке напівпрозоре полотно, виткане з [[креп]]ових ниток.
   
 
== Історія ==
 
== Історія ==
Перші шіфони були зроблені з [[шовк]]у. В 1938 році було розроблено [[нейлон]]ову версію шіфону, а в 1958 році&nbsp;— [[поліестери|поліестерову]]. Поліестеровий шіфон став дуже популярним через свою пружність і низьку ціну.
+
Перші шифони були зроблені з [[шовк]]у. У 1938 році було розроблено [[нейлон]]ову версію шифону, а в 1958 році&nbsp;— [[поліестери|поліестерову]]. Поліестеровий шіфон став дуже популярним через свою пружність і низьку ціну.
   
 
== Використання ==
 
== Використання ==
Шіфон найчастіше використовується у вечірньому вбранні, поверх [[сукня|суконь]], для надання елегантного і плавучого вигляду. Також тканина популярна в [[блуза]]х, [[шарф]]ах і [[жіноча білизна|білизні]]. Як і інші [[креп]]-тканини, шіфон тяжко обробляється. Через делікатність має обережно пратися руками.
+
Шифон найчастіше використовується у вечірньому вбранні, поверх [[сукня|суконь]], для надання елегантного і плавного вигляду. Також тканина популярна в [[блуза]]х, [[шарф]]ах і [[жіноча білизна|білизні]]. Як і інші [[креп]]-тканини, шифон трудно обробляється. Через делікатність тканини її слід обережно прати руками.
   
Шіфон гладша і блискучіша тканина ніж схожий текстиль&nbsp;— [[жоржет]].
+
Шифон є гладшою і блискучішою тканиною, ніж схожий текстиль&nbsp;— [[жоржет]].
   
 
== Джерела ==
 
== Джерела ==
Рядок 14: Рядок 14:
 
* [http://www.lucknowichikan.in/2013/08/difference-between-chiffon-and-georgette.html Різниця між шіфоном і жеоржетом]{{ref-en}}
 
* [http://www.lucknowichikan.in/2013/08/difference-between-chiffon-and-georgette.html Різниця між шіфоном і жеоржетом]{{ref-en}}
   
  +
== Примітки ==
  +
{{reflist}}
 
{{commonscat}}
 
{{commonscat}}
 
{{текстиль}}
 
{{текстиль}}

Версія за 15:44, 7 лютого 2017

Актриса Ліліан Ґіш у ранньому вбранні зробленому з шіфону

Шифо́н[1] (від фр. chiffon — «тканина», у сучасній мові має значення «ганчірка») — легке напівпрозоре полотно, виткане з крепових ниток.

Історія

Перші шифони були зроблені з шовку. У 1938 році було розроблено нейлонову версію шифону, а в 1958 році — поліестерову. Поліестеровий шіфон став дуже популярним через свою пружність і низьку ціну.

Використання

Шифон найчастіше використовується у вечірньому вбранні, поверх суконь, для надання елегантного і плавного вигляду. Також тканина популярна в блузах, шарфах і білизні. Як і інші креп-тканини, шифон трудно обробляється. Через делікатність тканини її слід обережно прати руками.

Шифон є гладшою і блискучішою тканиною, ніж схожий текстиль — жоржет.

Джерела

Примітки

  1. Шифон // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.