Шкала рейтингів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Наявність кредитного рейтингу є важливою умовою відкритого фінансового ринку і використовується на міжнародному рівні:  — в регуляторних цілях;

 — при проведенні переговорів з інвестором і залученні коштів як шляхом публічних запозичень, так і у вигляді кредитів;

 — для вдосконалення систем ризик-менеджменту у фінансових установах, які спеціалізуються на інвестиційному кредитуванні.

Рейтингові шкали агентства «Credit rating»[ред. | ред. код]

Шкала рейтингів надійності банківських вкладів (депозитів)[ред. | ред. код]

Рівень рейтингу надійності банківського вкладу Значення рейтингу надійності банківського вкладу порівняно з вкладами в інші банки України
5 — Найвища надійність Банк надійній, мінімально чутливий до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних факторів. Імовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладу дуже низька.
4 — Висока надійність Банк достатньо надійній, але більш чутливий до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних чинників, ніж банк з рейтингом «5». Імовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладу невелика.
3 — Середня надійність Надійність банкуперебуває на середньому рівні. В результаті впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних чинників можливе виникнення проблем із своєчасним поверненням депозитних вкладів.
2 — Невисока надійність Надійність банкуперебуває на низькому рівні. В результаті впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних факторів існує висока ймовірність виникнення проблем з поверненням депозитних вкладів.
1 — Низька надійність У банку існують серйозні проблеми. Повернення депозитних вкладів малоймовірне.

Додаткові позначення[ред. | ред. код]

Позначення Використання
 — або + Проміжні категорії рейтингу відносно основних категорій (рівнів).
відкликаний Рейтинг відкликано у зв'язку з тим, що позичальник не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин.
призупинений Рейтинг призупинено, як проміжний етап перед його можливим (але не обов'язковим)відкликанням, якщо позичальник не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин.

Шкала рейтингів корпоративного управління[ред. | ред. код]

Рівень рейтингу Характеристика рівня рейтингу
uaАcg Корпоративне управління компанії перебуває на дуже високому рівні. Ризики, пов'язані зі станом корпоративного управління в умовах національного ринку, мінімальні. Інтереси власників та інших зацікавлених осіб враховуються в повному обсязі.
uaВcg Корпоративне управління компанії перебуває на високому рівні. Ризики, пов'язані зі станом корпоративного управління в умовах національного ринку, незначні. Інтереси власників і/або інших зацікавлених осіб можуть враховуватися не повністю.
uaСcg Корпоративне управління компанії перебуває на середньому рівні. Ризики, пов'язані зі станом корпоративного управління в умовах національного ринку, помірні. Інтереси власників і/або інших зацікавлених осіб враховуються не повністю.
uaDcg Корпоративне управління компанії перебуває на рівні, нижче середнього. Ризики, пов'язані зі станом корпоративного управління в умовах національного ринку, значні. Інтереси власників і/або інших зацікавлених осіб істотно порушуються.
uaЕcg Корпоративне управління компанії перебуває на низькому рівні. Ризики, пов'язані зі станом корпоративного управління в умовах національного ринку, дуже високі. Інтереси власників й інших зацікавлених осіб, зазвичай, не враховуються.

Прогноз рівня рейтингу корпоративного управління[ред. | ред. код]

Прогноз Характеристика прогнозу
Стабільний вказує на відсутність на поточний момент передумов для зміни рейтингу протягом року.
Позитивний вказує на можливість підвищення рейтингу протягом року при збереженні позитивних тенденцій і нівелюванні поточних ризиків.
Негативний вказує на можливість зниження рейтингу протягом року при збереженні негативних тенденцій і реалізації поточних ризиків.
У розвитку вказує на підвищену ймовірність зміни рейтингу протягом року в будь-якому напряму.

Шкала рейтингів надійності страхових компаній[ред. | ред. код]

Рівень рейтингу Значення рейтингу надійності страхової компанії
uaA+ins

(Найвища надійність)

Страхові компанії з рейтингом uaA+ins є найнадійнішими серед страхових компаній, представлених на ринку України. Їхня платоспроможність, репутація й лояльність стосовно клієнтів перебувають на найвищому рівні відносно інших страхових компаній. Схильність до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних факторів і ймовірність виникнення проблем із своєчасним здійсненням страхових виплат або поверненням накопичених страхових сум значно нижчі, ніж в інших страхових компаній України
uaAins

(Висока надійність)

Надійність страхових компаній з рейтингом uaAins перебуває на високому рівні. Їхня платоспроможність, репутація й лояльність стосовно клієнтів вищі, ніж у страхових компаній України з більш низьким рівнем рейтингу, проте вони більш схильні до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних факторів, ніж страхові компанії з рейтингом uaAins. Ймовірність виникнення проблем із своєчасним здійсненням страхових виплат або поверненням накопичених страхових сум менша, ніж у страхових компаній з більш низьким рівнем рейтингу
uaB+ins

(Надійність вище)

Надійність страхових компаній з рейтингом uaB+ins перебуває на рівні вище за середній. Їхня платоспроможність, репутація й лояльність стосовно клієнтів перевищують середній рівень страхових компаній України. Схильність до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних факторів і ймовірність виникнення проблем із своєчасним здійсненням страхових виплат або поверненням накопичених страхових сум перебувають нижче середнього рівня, характерного для страхових компаній України
uaBins

(Середня надійність)

Надійність страхових компаній з рейтингом uaBins перебуває на середньому рівні порівняно з іншими страховими компаніями, представленими на ринку України. Їхня платоспроможність, репутація й лояльність стосовно клієнтів, схильність до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних факторів, а також імовірність виникнення проблем із своєчасним здійсненням страхових виплат або поверненням накопичених страхових сум є середніми для страхових компаній України
uaC+ins

(Надійність нижче)

Надійність страхових компаній з рейтингом uaC+ins перебуває на рівні нижче за середній. Їхня платоспроможність, репутація й лояльність стосовно клієнтів нижчі, ніж у страхових компаній з рейтингом uaBins і вище. Для них характерна більш висока схильність до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних факторів. Імовірність виникнення проблем із своєчасним здійсненням страхових виплат або поверненням накопичених страхових сум більша, ніж у страхових компаній з більш високим рівнем рейтингу
uaCins

(Низька надійність)

Надійність страхових компаній з рейтингом uaCins є низькою. Їхня платоспроможність і репутація значно нижчі, ніж в інших страхових компаній. Імовірність виникнення проблем із своєчасним здійсненням страхових виплат або поверненням страхових сум значно більша, порівняно з іншими страховими компаніями України
uaDins

(Дефолт)

Страхова компанія не в змозі здійснювати страхові виплати або повернення страхових сум

Шкала рівнів інвестиційної привабливості[ред. | ред. код]

Шкала призначена для порівняння рівня інвестиційної привабливості об'єктів рейтингування, розташованих в Україні без урахування внутрішніх ризиків, спільних для усіх об'єктів рейтингування на території України.

uaINV5 Об'єкт аналізу характеризується найвищим рівнем привабливості для здійснення інвестицій порівняно з іншими об'єктами. Чутливість вкладень до інвестиційних ризиків є найнижчою (мінімальною/майже відсутня).
uaINV4 Об'єкт аналізу характеризується високим рівнем привабливості для здійснення інвестицій порівняно з іншими об'єктами. Чутливість вкладень до інвестиційних ризиків є низькою.
uaINV3 Об'єкт аналізу характеризується привабливістю для здійснення інвестицій на рівні вище середнього порівняно з іншими об'єктами. Чутливість вкладень до інвестиційних ризиків є помірною.
uaINV2 Об'єкт аналізу характеризується середнім рівнем привабливості для здійснення інвестицій порівняно з іншими об'єктами. Чутливість вкладень до інвестиційних ризиків є прийнятною.
uaINV1 Об'єкт аналізу характеризується низьким рівнем привабливості для здійснення інвестицій порівняно з іншими об'єктами. Чутливість вкладень до інвестиційних ризиків є високою.

Рейтингові шкали Національного агентства «Рюрік»[ред. | ред. код]

Для визначення рейтингів надійності депозитних вкладів Національне рейтингове агентство «Рюрік» використовує власну «Рейтингову шкалу оцінювання рівня надійності депозитних вкладів».

Рейтинг надійності депозитних вкладів[ред. | ред. код]

r5 Означає дуже високу надійність вкладів, діяльність банку характеризується незначною залежністю від фінансово-економічних умов, а також ринкової кон'юнктури. Вірогідність поверненнявкладів  — дуже висока
r4 Означає високу надійність вкладів, діяльність банку характеризується помірною залежністю від фінансово-економічних умов, а також ринкової кон'юнктури. Вірогідність поверненнявкладів  — висока
r3 Означає середню надійність вкладів, діяльність банку характеризується значною залежністю від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов
r2 Означає низьку надійність вкладів, діяльність банку характеризується дуже високою залежністю від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов
r1 Означає дуже низьку надійність вкладів, існує потенційна вірогідність неповернення банком депозитного вкладу

Рейтинг фінансової надійності (стійкості) страховиків[ред. | ред. код]

При визначенні рейтингів фінансової надійності (стійкості) страховиків використовується «Рейтингова шкала оцінювання рівня фінансової надійності (стійкості) страхової компанії», розроблена Національним рейтинговим агентством «Рюрік» відповідно до Національної рейтингової шкали.

Рейтинг фінансової надійності (стійкості) страховика інвестиційного рівня[ред. | ред. код]

uainsAAA Страхова компанія характеризуються найвищою фінансовою надійністю (стійкістю) у порівнянні з іншими українськими страховими компаніями
uainsAA Страхова компанія характеризуються дуже високою фінансовою надійністю (стійкістю) порівняно з іншими українськими страховими компаніями
uainsA Страхова компанія характеризується високою фінансовою надійністю (стійкістю) порівняно з іншими українськими страховими компаніями. Рівень фінансової стійкості (надійності) чутливий до несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов
uainsBBB Страхова компанія характеризується достатньою фінансовою надійністю (стійкістю) порівняно з іншими українськими страховими компаніями. Рівень фінансової стійкості (надійності) залежить від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов

Рейтинг фінансової надійності (стійкості) страховика спекулятивного рівня[ред. | ред. код]

uainsBB Страхова компанія характеризуються фінансовою надійністю (стійкістю), нижче за достатню порівняно з іншими українськими страховими компаніями. Висока залежність рівня кредитоспроможності від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов
uainsB Страхова компанія характеризуються низькою фінансовою надійністю (стійкістю) порівняно з іншими українськими страховими компаніями. Дуже висока залежність рівня фінансової надійності (стійкості) від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов
uainsCCC Страхова компанія характеризується дуже низькою фінансовою надійністю (стійкістю) порівняно з іншими українськими страховими компаніями. Потенційна вірогідність дефолту
uainsCC Страхова компанія характеризується високою вірогідністю дефолту
uainsC Страхова компанія очікує дефолт за страховими та борговими зобов'язаннями

Рейтингові шкали агентства «ІBI-Rating»[ред. | ред. код]

Рейтингова шкала надійності банківських вкладів[ред. | ред. код]

«6»

Виняткова надійність

Фінансова установа надійна, вчасно розраховується за своїми зобов'язаннями відповідно до чинного законодавства, в тому числі вимог НБУ, має бездоганну репутацію. Ймовірність виникнення проблем зі своєчасним поверненням вкладу виключно низька, оскільки фінансова установа практично не залежить від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.
«5»

Відмінна надійність

Фінансова установа надійна, вчасно розраховується за своїми зобов'язаннями відповідно до чинного законодавства, в тому числі вимог НБУ, має добру репутацію. Імовірність виникнення проблем зі своєчасним поверненням вкладу низька, оскільки фінансова установа малочутлива до впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.
«4»

Висока надійність

Фінансова установа надійна, вчасно розраховується за своїми зобов'язаннями відповідно до чинного законодавства, в тому числі вимог НБУ. Ймовірність виникнення проблем зі своєчасним поверненням вкладу невисока, хоча і існує певна залежність від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.
«3»

Помірна надійність

Фінансова установа характеризується недостатньою надійністю. Ймовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладів обумовлено її суттєвою чутливістю до впливу зовнішніх та внутрішніх факторів та небездоганною репутацією.
«2»

Низька надійність

Надійність фінансової установи перебуває на низькому рівні. Ймовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладів висока, у зв'язку з підвищеною чутливістю до впливу зовнішніх та внутрішніх факторів. Репутація фінансової установи сумнівна.
«1»

Наднизька надійність

Фінансова установа знаходиться на стадії банкрутства. Повернення вкладів можливе за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів.

Примітки[ред. | ред. код]

У разі застосування Рейтингової шкали надійності банківських вкладів можуть використовуватися такі додаткові позначення:

«+» Проміжна категорія рейтингу відносно основних категорій. Не використовується з рейтингами 6 та 1.
(pi) Рейтинги, визначені на підставі використання лише публічної інформації.
відкликаний Рейтинг, відкликаний у зв'язку з тим, що банк не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин.
призупинений Рейтинг, що може бути відкликаний (як проміжний етап перед його можливим відкликанням) у зв'язку з тим, що банк не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин.

Рейтингова шкала фінансової стійкості страхової компанії[ред. | ред. код]

uaАААifr

Виключна фінансова стійкість

Страхова компанія з рейтингом uaАААifr характеризується винятковою фінансовою стійкістю, порівняно з іншими фінансовими установами. Вона надійна, вчасно здійснює виплати, має бездоганну репутацію.
uaААifr

Відмінні фінансова стійкість

Страхова компанія з рейтингом uaААifr характеризується відмінною фінансовою стійкістю, порівняно з іншими фінансовими установами. Вона надійна, вчасно здійснює виплати, має відмінну репутацію. Спостерігається певна чутливість до впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.
uaАifr

Висока фінансова стійкість

Страхова компанія з рейтингом uaАifr характеризується високою фінансовою стійкістю, порівняно з іншими фінансовими установами. Вона надійна, вчасно здійснює виплати, має гарну репутацію. Спостерігається чутливість до впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.
uaВВВifr

Достатня фінансова стійкість

Страхова компанія з рейтингом uaВВВifr характеризується достатньою фінансовою стійкістю, порівняно з іншими фінансовими установами. Вона надійна, вчасно здійснює виплати. Спостерігається залежність від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.
uaВВifr

Помірна фінансова стійкість

Страхова компанія з рейтингом uaВВifr характеризується фінансовою стійкістю, нижчою ніж достатня, порівняно з іншими фінансовими установами. Імовірність виникнення проблем з Платоспроможність|платоспроможністю]] через чутливістю до впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.
uaВifr

Недостатня фінансова стійкість

Страхова компанія з рейтингом uaВifr характеризується недостатньою фінансовою стійкістю, порівняно з іншими фінансовими установами. Імовірність виникнення проблем з платоспроможністю обумовлена її суттєвою чутливістю до впливу зовнішніх та внутрішніх факторів та небездоганною репутацією.
uaСССifr

Низька фінансова стійкість

Страхова компанія з рейтингом uaСССifr характеризується низькою фінансовою стійкістю, порівняно з іншими фінансовими установами. Існує ризик неплатежів, репутація страхової компанії сумнівна. Існує ризик неплатежів.
uaССifr

Дуже низька фінансова стійкість

Страхова компанія з рейтингом uaССifr характеризується дуже низькою фінансовою стійкістю, порівняно з іншими фінансовими установами. Існує висока імовірність невиконання страхових зобов'язань.
uaСifr

Наднизька фінансова стійкість

Страхова компанія з рейтингом uaСifr характеризується наднизькою фінансовою стійкістю, порівняно з іншими фінансовими установами. Можливий дефолт або частковий дефолт за окремими зобов'язаннями.

Примітки

ifr Рейтинги, отримані у відповідності з Рейтинговою шкалою фінансової стійкості страхової компанії.

Додаткові позначення[ред. | ред. код]

У випадку застосування Рейтингової шкали фінансової стійкості страхововї компанії можуть використовуватися такі додаткові позначення:

«-» чи «+» Проміжні категорії рейтингу відносно основних категорій. Не використовується з рейтингом uaAAAifr.
(pi) Рейтинги, визначені на підставі використання лише публічної інформації.
відкликаний Рейтинг, відкликаний у зв'язку з тим, що страхова компанія не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин.
призупинений Рейтинг, що може бути відкликаний (як проміжний етап перед його можливим відкликанням) у зв'язку з тим, що страхова компанія не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин.

Прогнози рейтингу фінансової стійкості страхової компанії[ред. | ред. код]

Стабільний Низька ймовірність зміни рейтингу фінансової стійкості страхової компанії протягом року.
Позитивний Висока ймовірність підвищення рейтингу фінансової стійкості страхової компанії протягом року. Не використовується з рейтингом uaAAAifr.
Негативний Висока ймовірність зниження рейтингу фінансової стійкості страхової компанії протягом року.
В розвитку Висока ймовірність зміни рейтингу фінансової стійкості страхової компанії протягом року. Не використовується з рейтингом uaAAAifr.

Рейтингова шкала інвестиційної привабливості[ред. | ред. код]

invААА

Виняткова інвестиційна привабливість

Об'єкт рейтингування з рейтингом invААА характеризується винятковою інвестиційною привабливістю, порівняно з іншими об'єктами рейтингування за практично повної відсутності пов'язаних з інвестицією ризиків.
invАА

Відмінна інвестиційна привабливість

Об'єкт рейтингування з рейтингом invАА характеризується відмінною інвестиційною привабливістю, порівняно з іншими об'єктами рейтингування. Спостерігається певна чутливість до впливу інвестиційних ризиків.
invА

Висока інвестиційна привабливість

Об'єкт рейтингування з рейтингом invА характеризується високою інвестиційною привабливістю, порівняно з іншими об'єктами рейтингування. Спостерігається чутливість до впливу інвестиційних ризиків.
invВВВ

Достатня інвестиційна привабливість

Об'єкт рейтингування з рейтингом invВВВ характеризується достатньою інвестиційною привабливістю, порівняно з іншими об'єктами рейтингування. Спостерігається залежність від впливу інвестиційних ризиків.
invВВ

Помірна інвестиційна привабливість

Об'єкт рейтингування з рейтингом invВВ характеризується інвестиційною привабливістю, нижчою ніж достатня, порівняно з іншими об'єктами рейтингування. Існує імовірність виникнення певних проблем через чутливістю до впливу інвестиційних ризиків.
invВ

Недостатня інвестиційна привабливість

Об'єкт рейтингування з рейтингом invВ характеризується недостатньою інвестиційною привабливістю, порівняно з іншими об'єктами рейтингування. Імовірність виникнення проблем обумовлена суттєвою чутливістю до впливу інвестиційних ризиків.
invССС

Низька інвестиційна привабливість

Об'єкт рейтингування з рейтингом invССС характеризується низькою інвестиційною привабливістю, порівняно з іншими об'єктами рейтингування. Для об'єкта притаманний значний інвестиційний ризик.
invСС

Дуже низька інвестиційна привабливість

Об'єкт рейтингування з рейтингом invСС характеризується дуже низькою інвестиційною привабливістю, порівняно з іншими об'єктами рейтингування. Для об'єкта притаманний дуже високий інвестиційний ризик.
invС

Наднизька інвестиційна привабливість

Об'єкт рейтингування з рейтингом invС характеризується наднизькою інвестиційною привабливістю, порівняно з іншими об'єктами рейтингування. Для об'єкта притаманний екстремальний інвестиційний ризик.

Додаткові рейтинги інвестиційної привабливості бізнес-проектів[ред. | ред. код]

invВВВ

Достатня інвестиційна привабливість

Рейтинг інвестиційної привабливості рівня invВВВ також може бути властивий бізнес-проектам, інвестиційні ризик реалізації яких є мінімальними, але їхні інвестиційні перспективи – помірні; або проекту характерний високий інвестиційний ризик за існування значних інвестиційних перспектив.
invВВ

Помірна інвестиційна привабливість

Рейтинг інвестиційної привабливості рівня invВВ також може бути властивий бізнес-проектам, інвестиційні ризик реалізації яких є помірними але їхні інвестиційні перспективи – невисокі; або проекту характерний високий інвестиційний ризик за існування відмінних інвестиційних перспектив.
invВ

Недостатня інвестиційна привабливість

Рейтинг інвестиційної привабливості рівня invВ також може бути властивий бізнес-проектам, інвестиційні ризик реалізації яких є помірними але їхні інвестиційні перспективи – низькі; або проекту характерний надвисокий інвестиційний ризик за існування суттєвих інвестиційних перспектив.

Примітки

inv Рейтинги визначенні за Рейтинговою шкало інвестиційної привабливості.

Додаткові позначення[ред. | ред. код]

У разі застосування Рейтингової шкали інвестиційної привабливості можуть використовуватися такі додаткові позначення:

«-» чи «+» Проміжні категорії рейтингу відносно основних категорій. Не використовується з рейтингом invAAА.
(pi) Рейтинги, визначені на підставі використання лише публічної інформації.
відкликаний Рейтинг, відкликаний у зв'язку з тим, що страхова компанія не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин.
призупинений Рейтинг, що може бути відкликаний (як проміжний етап перед його можливим відкликанням) у зв'язку з тим, що страхова компанія не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин.

Рейтингова шкала корпоративного управління[ред. | ред. код]

Аcr Винятково високий рівень корпоративного управління. Практика корпоративного управління свідчить про те, що корпоративні ризики мінімальні. Корпоративна політика повною мірою захищає інтереси власників бізнесу та зацікавлених осіб.
Bcr Високий рівень корпоративного управління. Практика корпоративного управління свідчить про те, що ризики є, але їх вплив — незначний. Корпоративна політика захищає інтереси власників та зацікавлених осіб не повною мірою.
Ccr Хороший рівень корпоративного управління. Практика корпоративного управління свідчить про те, що корпоративні ризики є і їх вплив — помірний. Корпоративна політика захищає інтереси власників та зацікавлених осіб має значні недоліки.
Dcr Низький рівень корпоративного управління. Практика корпоративного управління свідчить про те, що корпоративні ризики є і їх вплив значний. Корпоративна політика захищає інтереси власників та зацікавлених осіб має значні недоліки.
Ecr Дуже низький рівень корпоративного управління. Практика корпоративного управління свідчить про те, що корпоративні ризики є та їх вплив є дуже високий. Корпоративна політика не захищає інтереси власників та зацікавлених осіб.

Додаткові позначення[ред. | ред. код]

У разі застосування Рейтингової шкали корпоративного управління можуть використовуватися такі додаткові позначення:

«-» чи «+» Проміжні категорії рейтингу відносно основних категорій.
(pi) Рейтинги, визначені на підставі використання лише публічної інформації.
відкликаний Рейтинг, відкликаний у зв'язку з тим, що компанія не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин.
призупинений Рейтинг, що може бути відкликаний (як проміжний етап перед його можливим відкликанням) у зв'язку з тим, що компанія не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин.

Рейтингова шкала надійності будівництва[ред. | ред. код]

«6»

Виняткова надійність

Об'єкт будівництва характеризується винятковою надійністю, що обумовлено випередженням задекларованого графіку будівництва, відсутністю затримок з його фінансуванням та наявністю беззаперечної гарантії фінансової підтримки. Забудовник та Генеральний підрядник мають значний досвід успішної реалізації будівельних проектів.
«5»

Відмінна надійність

Об'єкт будівництва характеризується відмінною надійністю, що обумовлено дотриманням задекларованого графіку будівництва та відсутністю затримок з його фінансуванням. Забудовник та/або Генеральний підрядник мають значний досвід успішної реалізації будівельних проектів. Ризики невиконання зобов'язань за будівельним проектом мінімальні.
«4»

Висока надійність

Об'єкт будівництва характеризується високою надійністю, що обумовлено наближенням до графіку будівництва, за практично відсутніх затримок з його фінансуванням. Забудовник та/або Генеральний підрядник мають досвід успішної реалізації будівельних проектів. Ризики невиконання зобов'язань за будівельним проектом низькі.
«3»

Помірна надійність

Об'єкт будівництва характеризується помірною надійністю, що обумовлено несуттєвими відхиленнями від графіку будівництва та незначними затримками з його фінансуванням. Забудовник та/або Генеральний підрядник мають досвід реалізації будівельних проектів. Ризики невиконання зобов'язань за будівельним проектом помірні.
«2»

Низька надійність

Об'єкт будівництва характеризується низькою надійністю, що обумовлено відхиленнями від графіку будівництва та затримками з його фінансуванням. Ризики невиконання зобов'язань за будівельним проектом значні.
«1»

Наднизька надійність

Будівництво ведеться зі значними відхиленнями від графіку будівництва або припинене. Фінансування проекту нерегулярне або відсутнє, введення об'єкту в експлуатацію перенесено на невизначений строк.

Додаткові позначення[ред. | ред. код]

У разі застосування Рейтингової шкали надійності будівництва можуть використовуватися такі додаткові позначення:

«-» чи «+» Проміжна категорія рейтингу відносно основних категорій. Не використовується з рейтингами 6 та 1.
(pi) Рейтинги, визначені на підставі використання лише публічної інформації.
призупинений або відкликаний Рейтинг призупинений (відкликаний) у зв'язку з тим, що замовник не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу, припинено договірні відносини або з інших причин.

Рейтингова шкала надійності житлових комплексів[ред. | ред. код]

I рівень

Відмінна надійність

Об'єкт будівництва характеризується відмінною надійністю, що обумовлено дотриманням задекларованого графіку будівництва та відсутністю затримок з його фінансуванням. Забудовник та/або Генеральний підрядник мають значний досвід успішної реалізації будівельних проектів. Ризики невиконання зобов'язань за будівельним проектом мінімальні.
II рівень

Висока надійність

Об'єкт будівництва характеризується високою надійністю, що обумовлено наближенням до графіку будівництва, за практично відсутніх затримок з його фінансуванням. Забудовник та/або Генеральний підрядник мають досвід успішної реалізації будівельних проектів. Ризики невиконання зобов'язань за будівельним проектом низькі.
III рівень

Помірна надійність

Об'єкт будівництва характеризується помірною надійністю, що обумовлено несуттєвими відхиленнями від графіку будівництва та незначними затримками з його фінансуванням. Забудовник та/або Генеральний підрядник мають досвід реалізації будівельних проектів. Ризики невиконання зобов'язань за будівельним проектом помірні.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]