Шлях файлу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 08:55, 11 січня 2021, створена Vlad398 (обговорення | внесок) (Статтю номіновано на вилучення (NominateForDel.js))
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шлях (англ. Path) — це літеральний рядок, який вказує розташування файлу в файловій системі, адреса каталогу.

В операційних системах Unix розподілювальним знаком у шляху є «/». У Windows — «\». В інших операційних системах розподілювальним знаком може бути «:» або інший знак. Ці знаки служать для розмежування назв каталогів, що створюють шлях файлу.

Наприклад, якщо повна адреса файлу «/home/user_kolia/foo/bar.txt», то «bar.txt» — це ім'я файлу, а «/home/user_kolia/foo/» — шлях до нього.

Шлях може бути абсолютним або відносним. Повний шлях або абсолютний шлях — це шлях, який вказує на те саме місце на одній файловій системі, незалежно від робочої директорії або комбінованих шляхів. Повний шлях посилається на кореневий каталог (починаються з кореневого каталогу). Відносний шлях являє собою шлях по відносний до робочого каталогу користувача або програми.

Для ефективного відшукання файлів Unix-подібні операційні системи зазвичай мають системну змінну PATH у командній оболонці (наприклад sh), яка задає перелік найуживаніших шляхів розташування файлів призначених для виконання. Побачити значення цієї змінної можна за допомогою команди echo $PATH чи аналогічної їй.

Шляхи у операцiйнiй системi Windows. Naming Files, Paths, and Namespaces

Текст вилучений зі статті через підозру в порушенні авторських прав
Copyright.svg

Текст, який раніше перебував на цій сторінці, запідозрений у порушенні авторських прав через те, що є дослівним перекладом з таких джерел:

https://upread.ru/blog/articles-it/puti-v-windowsТому, хто поставив цей шаблон:
на сторінку обговорення користувача, який розмістив цю статтю, чи додав текст з порушенням авторського права, варто додати повідомлення {{subst:Nothanks tr|Шлях файлу|url=https://upread.ru/blog/articles-it/puti-v-windows }} --~~~~.


Увага До уваги користувача, який розмістив цю статтю

Не редагуйте статтю зараз, навіть якщо ви збираєтеся її переписати. Додержуйтеся вказівок нижче.

  1. Напишіть хоча б гарний накид статті на цій підсторінці. Зверніть увагу: не треба копіювати текст, що порушує авторські права, на зазначену підсторінку й редагувати його. Якщо ви взялися за написання нової статті, не забудьте сповістити про це на сторінці обговорення.
  2. Залиште все як є, і тоді стаття буде вилучена.

У випадку, якщо новий текст написаний не буде, ця стаття буде вилучена через тиждень після появи цього попередження. (Детальніше див. документацію шаблону.)

Вихідний текст цієї статті з можливим порушенням копірайту можна знайти в історії змін.

Зверніть увагу, що розміщення у Вікіпедії матеріалів, включаючи дослівний переклад, автор яких не надав явного дозволу на їхнє використання відповідно до ліцензії GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах, може бути порушенням законів про авторське право. Користувачі, які додають до Вікіпедії такі матеріали, можуть бути тимчасово позбавлені права редагувати статті.

Незважаючи ні на що, ми завжди раді вашим оригінальним статтям.

Дякуємо.