Відмінності між версіями «Шпала»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м
м
Рядок 6: Рядок 6:
 
Дерев'яні шпали, виготовлені із ялини, сосни, кедра, смереки і модрини, міцні і пружні, не розколюються і мають добрий зв'язок з баластом. Щоб збільшити строк служби шпал приблизно в З … 4 рази їх просочують антисептиками (розчин фтористого натрію або хлористого цинку).
 
Дерев'яні шпали, виготовлені із ялини, сосни, кедра, смереки і модрини, міцні і пружні, не розколюються і мають добрий зв'язок з баластом. Щоб збільшити строк служби шпал приблизно в З … 4 рази їх просочують антисептиками (розчин фтористого натрію або хлористого цинку).
   
''Залізобетонні шпали'' призначені для постійних колій, які служать довгий час. Вони забезпечують необхідну стійкість рейкової коли при інтенсивному русі, але мають високу вартість і, крім іию, значні жорстокість і крихкість, що можна усунути, якщо застосувати попередньо напружену арматуру і пластичні підкладки.
+
''Залізобетонні шпали'' призначені для постійних колій, які служать довгий час. Вони забезпечують необхідну стійкість рейок при інтенсивному русі, але мають високу вартість і, також, значні жорсткість і крихкість, яка усувається, застосуванняи попередньо напруженої арматури і пластичних підкладок.
   
''Металеві шпали''(із сталі спеціального профілю) використовують на тимчасових і переносних коліях, тому що вони підвищують жорсткість колії (це негативно відбивається на ходових частинах рухомого складу), легко піддаються корозії і при піддуванні грунгу деформуються.
+
''Металеві шпали''(із сталі спеціального профілю) використовують на тимчасових і переносних коліях, тому що вони підвищують жорсткість колії (це негативно відбивається на ходових частинах рухомого складу), легко піддаються корозії і при піддуванні грунту деформуються.
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==

Версія за 23:04, 8 травня 2010

Дерев'яні шпали
Кріплення рейок до шпал
Залозобетонні шпали

Шпа́ли (дерев'яні, залізобетонні й металеві) — опора для рейок, передають їхній тиск на баластний шар, зв'язують обидві нитки колії і перешкоджають переміщенню ниток як в поздовжньому, так і в поперечному напрямках, тим самим забезпечуючи постійну ширину колії. Дерев'яні шпали, виготовлені із ялини, сосни, кедра, смереки і модрини, міцні і пружні, не розколюються і мають добрий зв'язок з баластом. Щоб збільшити строк служби шпал приблизно в З … 4 рази їх просочують антисептиками (розчин фтористого натрію або хлористого цинку).

Залізобетонні шпали призначені для постійних колій, які служать довгий час. Вони забезпечують необхідну стійкість рейок при інтенсивному русі, але мають високу вартість і, також, значні жорсткість і крихкість, яка усувається, застосуванняи попередньо напруженої арматури і пластичних підкладок.

Металеві шпали(із сталі спеціального профілю) використовують на тимчасових і переносних коліях, тому що вони підвищують жорсткість колії (це негативно відбивається на ходових частинах рухомого складу), легко піддаються корозії і при піддуванні грунту деформуються.

Див. також

Література

Мухопад М. Д. Транспортні машини.—X.: Вид-во «Основа» при Харк. ун-ті, 1993 — 192с.

Лінки

  • [1] A website, running under the name 'CrossTie'.